Strona główna Bez kategorii Uszyją tysiąc flag

Uszyją tysiąc flag

0

1000 flag narodowych, wykonanych przez mieszkańców 23 sołectw gminy Świdnica pojawi się w Święto Flagi na terenie wszystkich 35 gminnych miejscowości. Projekt „MOJA…BIAŁO-CZERWONA”- to działanie społeczne zainicjowane i koordynowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w Świdnicy.

Clipboardflaga

Zdjęcie ilustracyjne

Przedstawiciele 23 sołectw, którzy wyrazili chęć i udział w projekcie otrzymają materiał do uszycia flag. Prace odbywać się będą m.in. świetlicach, gdzie po ich uszyciu, flagi będą prasowane i pakowane. Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, w której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego eksponowania flag.

 – W pierwszych trzech dniach maja obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii  Polaków za Granicą, 3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe jak i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych w takie święta jest manifestacją patriotyzmu i dumy państwowej – mówi wójt Teresa Mazurek.

/UG w Świdnicy/

Poprzedni artykułCross Mokrzeszowski na początek cyklu Grand Prix
Następny artykułPolicja ustaliła, kto został potrącony przez pociąg