Strona główna 112 Usłyszał zarzut zabójstwa

Usłyszał zarzut zabójstwa

0

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi Świebodzic, podejrzanemu o zabójstwo żony. Zatrzymany usłyszał w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

prokuratura2

16 kwietnia 2016 r. policjanci z powiatu świdnickiego w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic znaleźli zwłoki kobiety. Jak już informowaliśmy, przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu mogło być uduszenie. W mieszkaniu znajdował się mąż zmarłej 29-latki. O dwa lata młodszy mężczyzna miał rany cięte brzucha i szyi, które uniemożliwiały przesłuchanie. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Dalsze czynności prowadzone przez policję i prokuraturę pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu oraz wystąpienia do Sądu Rejonowego w Świdnicy z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia – informuje podkom. Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułZ laurem i indeksem
Następny artykułGra o bilety do kina rozpoczęta [KONKURS]