Strona główna 112 Ukradły kawę w markecie

Ukradły kawę w markecie

2

Dwie młode amatorki darmowej kawy najbliższe pięć lat mogą spędzić przy więziennej zbożówce. Świdniccy policjanci zatrzymali kobiety, które w jednym ze sklepów dokonały kradzieży kawy na kwotę ponad 700 zł.

policja3

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po przyjęciu zgłoszenia kradzieży kawy różnych marek dokonanej w jednym z marketów, podjęli czynności i niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

Funkcjonariusze sprawdzili zapis kamer sklepowych –  na zapisie obrazu jednej z nich były widoczne dwie młode kobiety dokonujące kradzieży kawy. Dzięki szybkiej reakcji, w wyniku penetracji okolic marketu, zauważyli podejrzewane kobiety.

35-latka i 26-latka próbowały uciekać. Starsza z nich posiadała przy sobie torby wypełnione skradzionymi ze sklepu towarami. Mienie o wartości ponad 700 złotych zostało odzyskane i zabezpieczone przez policjantów .

Obie kobiety zostały osadzone do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u młodszej z kobiet stężenie przekraczające 1 promil.

Zatrzymane w czasie przesłuchania przyznały się do zarzucanego czynu, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/opr.red/

Poprzedni artykułPomóż uporządkować zabytkową altanę!
Następny artykułMarihuana, extasy i amfa w plecaku