Strona główna Bez kategorii Pomóż uporządkować zabytkową altanę!

Pomóż uporządkować zabytkową altanę!

0

Świdnickie Forum Rozwoju drugi raz zaprasza na akcję sprzątania miejsca po zabytkowej altanie w Parku Młodzieżowym przy ul. Armii Krajowej. Akcja rozpocznie się w najbliższą sobotę – 9 kwietnia, o godz. 11:00.

wiezyczka gł

Tuż przed trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego będzie można oddać głos na projekt rewitalizacji altany w Parku Młodzieżowym (lista ogólnomiejska- projekt nr 4), zostanie zorganizowane wydarzenie mające na celu uporządkowania terenu, na którym znajdowała się w przeszłości zabytkowa „wieżyczka”.

Podobnie jak w zeszłym roku, świdniczanie- zarówno ci najmłodsi, jak i o wiele starsi wspólnie zadbają o miejsce szczególne w naszym mieście. Teren dawnej altany wraz z kompleksem dwóch fontann zdobionymi balustradami oraz schodami w formie półkoli był niegdyś wizytówką miasta. Spotykali się tutaj świdniczanie przed wojną, jak i po. Teren, gdzie stała altana jest ponadto fragmentem umocnień i fortyfikacji dawnej twierdzy świdnickiej.

Organizatorzy zapewniają niezbędne do prac narzędzia – sekatory, rękawice, worki itp. Podczas akcji będzie również skromny poczęstunek, jak i napoje chłodzące.

Po zakończeniu prac, chętni wezmą udział we wspinaczce drzewnej. Każdy uczestnik otrzyma także pocztówkę z widokiem altany w latach 1910-1915.

/opr.red/

zdjęcie pochodzi z akcji w roku 2015.

Poprzedni artykułKrajowa czołówka zawita do Świdnicy! [FOTO]
Następny artykułUkradły kawę w markecie