Strona główna Bez kategorii Telewizja Sky News w Świdnicy

Telewizja Sky News w Świdnicy

5

Dziennikarka angielskiej stacji telewizyjnej Sky News w przekazie na żywo rozmawiała z mieszkańcami Świdnicy o referendum ws. wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Mieszkańcy Wysp będą głosować 23 czerwca. Dlaczego rozmówcami byli świdniczanie?

sky News

Sky News przeprowadza podobne rozmowy w całej Europie. Świdnica została wybrana ze względu na partnerstwo miasta z angielskim Clacton. Rozmówcami Michelle Clifford byli Patrycja, Kasia i Marcin.

Dziennikarkę przede wszystkim interesowała ocena powodów, dla których Polacy wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii. Jednym z najpoważniejszych argumentów przeciwników członkostwa w Unii Europejskiej są profity, jakie uzyskują emigranci z UE, osiedlający się w Wielkiej Brytanii – mają prawo do identycznych zapomóg jak rodowici obywatele Wysp. Marcin odpowiedział dziennikarce, że sam jest najlepszym przykładem tego, że Polakom nie zależy na tzw. „benefitach”. – Pracowałem w UK przez 7 lat. Owszem, otrzymywałem 20 funtów tygodniowo na córkę, która tam przyszła na świat, ale to nie był powód, dla którego przyjechałem na Wyspy. Miałem dobrą pracę i zależało mi na zarabianiu pieniędzy – odpowiadał. Przyznał jednak, że jest część osób, które przyjeżdżają nie mając dosłownie nic i wierzą, że utrzymają się z zapomóg. Dodał, że takich ludzi powinno się wyrzucać. Pochwalił premiera Dawida Camerona, który przeforsował ograniczenie pomocy dla emigrantów.

Dziennikarka zainteresowana była także tym, jak Polacy oceniają zamiary wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. – Moi znajomi, którzy tam mieszkają i żyją, jeszcze o tym nie rozmawiają ani się tym nie martwią. Pewnie zaczną, jeśli ta decyzja stanie się faktem – mówi Patrycja.

Cała rozmowa do wysłuchania i obejrzenia na fanepage`u Sky News: https://www.facebook.com/skynews/?pnref=story

Poprzedni artykułŚwidniczanie w „Misji na Marsa”
Następny artykułSezon na letnie ogródki