Strona główna 112 Sprzątają czy nie dają się przyłapać?

Sprzątają czy nie dają się przyłapać?

6

Wyniki akcji pod kryptonimem „Pies” można interpretować podobnie do wypełnionej w połowie szklanki wody. Jest dobrze, bo nikogo nie złapano, ale chodniki i trawniki dalej są zanieczyszczane.

akcja_pies

W ostatnim dniu marca Straż Miejska w Świdnicy przeprowadziła akcję „Pies”. Patrole koncentrowały się na problemie nie sprzątania po swoim psie jak i ogólnych zasad, którymi muszą się kierować właściciele czworonogów w miejscach publicznych.

Poddano kontroli dwa newralgiczne miejsca w śródmieściu: niedawno wyremontowany plac św. Małgorzaty oraz ulice Nauczycielską i Trybunalską, gdzie zawsze ujawniane są liczne przypadki nieprzestrzegania norm porządkowych i przepisów prawnych.

Podczas kontroli spacerowało wraz właścicielami 18 psów i w żadnym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości polegających na naruszeniu obowiązujących przepisów dotyczących wyprowadzania jak i sprzątania po swoich pupilach.

Straż Miejska zapewnia, że tego typu specjalne kontrole będą kontynuowane w innych rejonach miasta, co nie oznacza, że podczas codziennych, rutynowych patroli będą pobłażliwi wobec problematycznych psów i ich właścicieli.

/opr.red/

 

Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl na weekend
Następny artykułRezonans nie tak szybko [FOTO]