Strona główna Bez kategorii Ruszyły prace nad zalewem Witoszówka

Ruszyły prace nad zalewem Witoszówka

0

Zaczynają od bosmanatu, później zajmą się alejkami. Nad zalewem Witoszówka pojawili się dzisiaj pracownicy Przedsiębiorstwa Budowlanego „rejjs”, które wygrało przetarg na wykonanie inwestycji, która była wśród zwycięskich projektów II edycji budżetu obywatelskiego.

IMAG0191[1]

Wykonawca nie ma zbyt wiele czasu, bo zgodnie z umowa prace powinny się zakończyć w czerwcu. Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec stycznia tego roku, ale prawie dwa miesiące zajęło przygotowanie projektu. – To zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – tłumaczył Swidnica24.pl Mateusz Jadach z Urzędu Miejskiego. Wykonawca dostarczył projekt, który po naniesieniu poprawek został zaakceptowany. 18 marca do starostwa powiatowego trafił wniosek o pozwolenie na budowę. Dzisiaj zaczęły się prace ziemne.

IMAG0190[1]

Projekt budowy przystani był wśród wygranych w II edycji budżetu obywatelskiego, poparcie mieszkańców zyskał też pomysł zmodernizowania ścieżek spacerowych wokół zalewu. Na oba cele zarezerwowanych jest 850 tysięcy złotych. Po zmianie władzy w Świdnicy część projektów z budżetu obywatelskiego została zmodyfikowana. W przypadku zalewu konieczne były uzgodnienia z właścicielem, dzierżawcą i pomysłodawcami. Ostatecznie dopiero w sierpniu 2015 udało się zawrzeć porozumienie między Polskim Związkiem Wędkarskim koło w Wałbrzychu, który użytkuje zbiornik, a Stowarzyszeniem Qbryg, pomysłodawcą przystani dla małych łodzi.

bosmanat

Na razie realizowany będzie I etap, w skład którego wejdzie budowa bosmanatu o powierzchni około 170 m2, budowa wiaty na łodzie o powierzchni 100 m2, naprawa jednego z pomostów, budowa pomostu pływającego do cumowania żaglówek, budowa slipu betonowego do wodowania łódek oraz budowa chodnika i ścieżki spacerowej. Firma „rejjs” wykona zadanie za ok. 885 tysięcy złotych. Termin zakończenia to 30 czerwca tego roku.

/red./

Poprzedni artykułPod górkę była rozprawka i daty
Następny artykułMistrzowskie modele z Żarowa