Strona główna Wydarzenia Pod górkę była rozprawka i daty

Pod górkę była rozprawka i daty

1

Pierwszego dnia egzaminów gimnazjalnych uczniowie pisali testy humanistyczne. Historia, język polski i wiedza o społeczeństwie – w ocenie zdających zadania były z górnej połowy skali trudności.

gimnazjum3_egzamin

W Świdnicy do egzaminu przystąpiło 414 uczniów z gimnazjów publicznych i 70 z gimnazjów niepublicznych. Od rana portal Świdnica24.pl towarzyszył uczniom Gimnazjum nr 3.

Punktualnie o godzinie 9 w sali gimnastycznej zasiadło pół setki nieco przestraszonych gimnazjalistów. Kody kreskowe indywidualne dla każdego piszącego zostały przyklejone w odpowiednim miejscu.

 

gimnazjum3_egzamin2

Około 12.40 zakończył się pierwszy dzień testów. Janek z klasy III b najwięcej pretensji miał do siebie o rozprawkę z języka polskiego.

Temat wolność w zderzeniu z bohaterem literackim był bardzo nośny – powiedział po egzaminie – trudno było zdecydować się na konkretną postać, której charakterystyka najlepiej pasowałaby do tematu. Poza tym test humanistyczny był fajny, wymagał umiejętności myślenia i kojarzenia faktów.

IS_DSC00820

Karolina i Oktawia były zaskoczone wysokim poziomem trudności pytań z historii.

-Oprócz pytań gdzie odpowiedź była tak lub nie było bardzo dużo pytań wymagających podania dat. Na polskim rozprawka nie była taka trudna, ja jako wzór bohatera scharakteryzowałam Janka z „Kamieni na szaniec” – powiedziała Karolina – a ja bohatera z „Latarnika” – dodała Oktawia.

IS_DSC00821

Olek z klasy IIIb z testu wyszedł zadowolony.
-Pytania otwarte z języka polskiego były łatwe, tylko rozprawka wymagała nieco zastanowienia – powiedział  Ole – znajomość królów Polski okazała się przydatna w pytaniach z historii.

IS_DSC00823

Jego kolega z klasy Kuba, podobnie nie uważał całości testów za trudne.

– Zaskoczyły mnie fotografie architektury, które trzeba było rozpoznać co do nazwy, stylu oraz epoki z której pochodzą – powiedział Kuba – poza tym bardzo wymagano znajomości dat i to na dość szczegółowym poziomie.

IS_DSC00822

Przed nimi jeszcze dwa dni testów. Wyniki uczniowie poznają 17 czerwca.

Trzymamy kciuki.

/wrt/

 

Poprzedni artykułPies postawił na nogi służby
Następny artykułRuszyły prace nad zalewem Witoszówka