Strona główna Bez kategorii Prezydent Duda: Nie odpuścimy dobrej zmiany

Prezydent Duda: Nie odpuścimy dobrej zmiany [FOTO]

8

Prezydent Andrzej Duda gościł w Świebodzicach. Czekały tłumy, dla których to najważniejsze wydarzenie w historii miasta.

Prezydent Świebodzice - 28.04 (10)

Świebodzice jeszcze nigdy w historii nie gościły głowy państwa. Prezydenta witało kilkuset mieszkańców, nie zabrakło minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

W kilkunastominutowym wystąpieniu prezydent Duda  wyliczał  zalety programu Rodzina 500+ dodając, że ma on szczególne znaczenie dla takich miast jak Świebodzice, gdzie jest ujemny przyrost naturalny. Mówił również o innych obietnicach, które złożył w kampanii wyborczej. – Ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego i podwyższeniu kwoty wolnej od podatku zostały złożone i się nad nimi pracuje. Chcę powiedzieć tak: proszę o wyrozumiałość, dla rządu i dla prezydenta. O wyrozumiałość i o to, żebyście państwo czuli, że my dziś odpowiadamy za realizację naszych obietnic wyborczych, ale i za państwo, za system finansowy i budżet. I proszę o wyrozumiałość, która polega na tym, że kadencja parlamentu i mam nadzieję, rządu – trwa 4 lata, a prezydenta 5 lat. I to jest czas na realizację zobowiązań wyborczych – stwierdził. Najprawdopodobniej prezydent próbował odnieść się do swojej deklaracji, złożonej podczas debaty prezydenckiej: Jeżeli zostanę wybrany na urząd prezydenta (…) w pierwszym roku prezydentury przygotuję i prześlę do Sejmu dwie ustawy, które są kluczowe dla godnego życia i bezpieczeństwa Polaków. Pierwsza to ustawa obniżająca wiek emerytalny, podwyższony przez Bronisława Komorowskiego. Druga to ustawa podwyższająca kwotę wolną od podatku po to, aby w budżetach polskich rodzin było więcej pieniędzy. Jeżeli bym tego nie zrobił, podam się do dymisji.

Prezydent mówił także o planowanym wprowadzeniu w życie ustawy dotyczącej leków dla seniorów oraz o przygotowywanym długofalowym programie dla Polski, który ma m.in. polegać na zrównoważeniu rozwoju dużych i małych miejscowości. Prezydent podchwycił na zakończenie wystąpienia hasło z transparentu i zapowiedział: Nie odpuścimy dobrej zmiany.

Większą część wizyty zdominowały zdjęcia ze szczelnie oblegającymi prezydenta mieszkańcami. W tłumie dominowali zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości. Opozycję reprezentowała skromna grupa z transparentem KOD-u.

Podczas dzisiejszej wizyty prezydent odwiedził Bystrzycę Kłodzką i Świebodzice.

/asz/

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułDla kogo Świdnickie Gryfy?
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]