Strona główna 112 Postawili znaki, tylko po co?

Postawili znaki, tylko po co?

2

Zakończyły się prace w okolicach najnowszego ronda koło Kauflandu. Pojawiło się oznakowanie, które dziwi.

znak_kaufland

Czytelnik poprosił nas o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji na ulicy Ceglanej .

W czwartek dokonano zmiany organizacji ruchu drogowego – napisał w mailu – polegającej na zmianie pierwszeństwa przejazdu. Wszystko jest w porządku ponieważ ulica Ceglana prowadząca do garaży jest drogą gminną i ma pierwszeństwo nad drogą wewnętrzną , która prowadzi do marketu .

Zastanawia mnie natomiast dlaczego postanowiono zostawić znak STOP na prawoskręcie z drogi głównej , który powoduje że musimy ustąpić jadącym od garaży do marketu , którzy według zasad ruchu drogowego muszą udzielić pierwszeństwa nam . Ponadto nie rozumiem dlaczego zastosowano znak STOP zamiast zwykłego USTĄP , przecież na skrzyżowaniu jest doskonała widoczność. 

Z Urzędu Miasta otrzymaliśmy odpowiedź:  powodem zmiany organizacji ruchu, o którą pyta zainteresowany, faktycznie jest zmiana przebiegu drogi gminnej, której do niedawna (w rozumieniu ustawy prawo o ruchu drogowym) nie było. Była to droga gruntowa. Dlatego też pod znakami B-20 i D-1 dodane są tabliczki T-6 pokazujące przebieg drogi głównej. Powyższą zmianą objęty był tylko obszar „nowego skrzyżowania”. Problematyczny znak stop (B-20) na prawoskręcie w stronę marketu jest znakiem z podstawowej organizacji ruchu, która była przygotowana dla całego zadania inwestycyjnego przez jego Inwestora i zatwierdzona przez GDDKiA we Wrocławiu.
W naszej ocenie, zastosowanie znaku B-20 jest zbyt rygorystyczne, rozważamy więc możliwość zmiany i zastąpienia go znakiem A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Będzie się to mogło odbyć po zakończeniu procedur odbiorowych (administracyjnych) przez Instytucje Nadzoru Budowlanego i GDDKIA. Takie rozwiązanie występuje np. na skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich z dojazdem od ul.Zamenhofa przy McDonaldzie.

Skrzyżowanie

/wrt/

zdjęcie 1 nadesłane przez czytelnika, zdjęcie 2 otrzymane z UM

Poprzedni artykułŚlubowanie nowych policjantów
Następny artykułKwiaty wystrzeliły kolorami [FOTO]