Strona główna Bez kategorii Policja i WIOŚ na nielegalnym wysypisku

Policja i WIOŚ na nielegalnym wysypisku

2

Najprawdopodobniej mamy do czynienia z samowolką – powiedziała Swidnica24.pl główna specjalistka w wałbrzyskiej delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. WIOŚ i policja badają sprawę śmieci, które w dużej ilości trafiły do piaskowni w Krzczonowie koło Świdnicy.

13106001_1039783702769149_113323293_o

O TIR-ach pełnych odpadów zaalarmowali mieszkańcy miejscowości. Jak się okazało, do wyrobiska piaskowni przyjechały 4 ciężarówki. Trzy zostały rozładowane. – W tej sprawie zostało wszczęte dochodzenie – informuje podkomisarz Agata Oleśkiewicz, z KPP w Świdnicy. – Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że zostali przesłuchani kierowcy.

Postępowanie prowadzi także WIOŚ. – Byliśmy na miejscu  i podjęliśmy działania wyjaśniające – mówi Urszula Paluch z WIOŚ. – Nie było zezwoleń, najprawdopodobniej mamy do czynienia z samowolką.

 – Marszałek Województwa Dolnośląskiego nie wydawał decyzji na rekultywację czy odzysk dla tej lokalizacji – wieś Krzczonów – informuje Piotr Błaszków, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Teren należy do prywatnej firmy z Wrocławia. Właściciel nie odbiera telefonu.

/asz/

Za zdjęcia dziękujemy pani Magdalenie

Poprzedni artykułWypucowali zegar i okna [FOTO]
Następny artykułDla kogo Świdnickie Gryfy?