Strona główna Bez kategorii PO z hasłami do prezydenta. Baner usunięty

PO z hasłami do prezydenta. Baner usunięty

19

Trzy razy nie – dla łamania prawa, dla ograniczania wolności, dla lekceważenia Konstytucji RP. Baner z takimi hasłami wywiesili wczoraj wieczorem działacze świebodzickiej Platformy Obywatelskiej na wprost wejścia do ratusza, gdzie dzisiaj ma przemawiać Prezydent RP Andrzej Duda. Baner został na prośbę burmistrza przez właściciela obiektu zdjęty po 3 godzinach. O sprawie poinformował portal Świebodzice Info.

ban 2

Zdjęcie Sebastian Biały, Świebodzice.info

– Od dawna mieszkańcy Świebodzic pytali nas, czy coś zrobimy w sprawie obecnej sytuacji w kraju, z którą wielu świebodziczan także się nie zgadza. Planowaliśmy przygotowanie banera, a informacja o wizycie pana prezydenta Dudy przyśpieszyła decyzję. Uznaliśmy, że to doskonała okazja, żeby w ten sposób pokazać, że nie zgadzamy się na to, co się dzieje w Polsce – mówi Tomasz Kurzawa, szef Platformy Obywatelskiej w Świebodzicach. – Na tym budynku często wieszaliśmy nasze banery za zgodą właściciela, PSS Społem. Jak się dowiedzieliśmy od pana prezesa spółdzielni Czapkowskiego, o zdjęcie baneru został poproszony przez burmistrza podczas wieczornego spotkania w ratuszu. Podobno obecni byli tez funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i padły argumenty o bezpieczeństwie. Co taki baner ma do bezpieczeństwa? Dla mnie to ewidentny przykład łamania zasady wolności słowa. Przecież hasła nie są obraźliwe, nie godzą w pana prezydenta.

ban2

Zdjęcie Sebastian Biały, Świebodzice.info

Alfons Czapkowski, prezes PSS Społem w Świebodzicach wyjaśnia: – Prośba pana burmistrza związana była z wizytą prezydenta RP. Jak stwierdził pan burmistrz, baner ma wydźwięk polityczny, a pan prezydent przyjeżdża z wizytą do mieszkańców. Intencja tej wizyty nie jest polityczna.

Jak dodaje, nikt go nie zmuszał do usunięcia banera. – Często nieodpłatnie umieszczamy na budynku materiały Platformy Obywatelskiej. Tym razem baner został zwieszony także bez ponoszenia opłat. Po wizycie pana prezydenta wróci na miejsce – zapewnia prezes.

Burmistrz Bogdan  Kożuchowicz nie odpowiedział na pytania, dlaczego prosił o usunięcie banera. – Teraz jestem zajęty innymi sprawami – stwierdził.

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi dzisiaj Bystrzycę Kłodzką i Świebodzice. Jak informowała rzeczniczka prasowa burmistrza Świebodzic, Agnieszka Bielawska-Pękala – Prezydent chce odwiedzić miejscowości, w których nie był w trakcie swojej kampanii. Świebodzice są rodzinnym miastem minister edukacji narodowej w rządzie PiS, Anny Zalewskiej

Na trasie nie znalazły się ani Wałbrzych, ani Świdnica.

/asz/

Poprzedni artykułFałszywej synowej oddał 30 tysięcy złotych
Następny artykułDwustu śmiałków w potyczkach z ortografią