Strona główna Wydarzenia Świdnica Dwustu śmiałków w potyczkach z ortografią

Dwustu śmiałków w potyczkach z ortografią

0

Pewnego wczesnowiosennego popołudnia chyży ponaddziesięcioipółletni świdniczanin ze swoim nie najmłodszym charyzmatycznym opiekunem zmierzali w kierunku twierdzy ortografii” – tak brzmiało w tym roku pierwsze zdanie rodzinnego dyktanda, do którego stanęło ponad dwustu śmiałków ze Świdnicy i okolic.

X Rodzinne Potyczki z Ortografią kwiecień 2016r (9)

Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy już po raz dziesiąty gościła w swoich murach rodzinne drużyny, które chciały stawić czoła ortograficznym trudnościom. Inicjatorką Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce 27 kwietnia jest dyrektor Małgorzata Pielach. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. W zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu włączyli się wszyscy nauczyciele SP 105. Na ten niecodzienny konkurs w tym roku zaproszenie przyjął: dyrektor wydziału edukacji –  Tadeusz Niedzielski.

Do rywalizacji w X Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych stawiło się 118 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych (78 drużyn w kategorii – starsi i 40 drużyn w kategorii – młodsi): z SP 1 – 23 drużyn, z SP 105 – 31 drużyn, z SP 315 – 7 drużyn, z SP 6 – 20 drużyn, z SP 8 – 19 drużyn,  z SP „Bliżej Dziecka” – 3, z SP z Witoszowa Dolnego – 10 drużyn, z SP
z Pszenna – 1, z SP z Lutomi Dolnej – 1, z SP z Grodziszcza -1 drużyna.

Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand, mali uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali Lego, gdzie mogli pobawić się w małych konstruktorów, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym, do świetlicy szkolnej, gdzie panie przygotowały zajęcia plastyczne lub na salę gimnastyczną, gdzie na uczestników czekały gry i zabawy sportowe.

X Rodzinne Potyczki z Ortografią kwiecień 2016r (97)

Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i konkursowe gadżety, a najlepsi – puchary, gry edukacyjne. Tegoroczne nagrody ufundowała Gmina Miasto Świdnica i Szkoła Podstawowa nr 105.

W kategorii „starsi”:

I miejsce zajęli: Monika Manowska i Pan Tomasz Martynowski (SP 105)

II miejsce zajęli: Nadia Bielecka i pan Mariusz Bielecki (SP Grodziszcze)

III miejsce zajęli: Szymon Wolano i pani Anna Wolano (SP 8)

Wyróżnienie otrzymali:

Zofia Wąsowska i pani Anna Wąsowska (SP 105)

Martyna Pożoga i pan Grzegorz Pożoga (SP 8)

Hanna Bera i pani Barbara Bera (SP 6)

Zofia Szumilas i pani Agnieszka Chojka – Szumilas (SP105)

W kategorii „młodsi”:

I miejsce zajęli: Anika Kudarewska i pani Aleksandra Kudarewska (SP 105)

II miejsce zajęli: Milena Halicka i pani Beata Halicka (SP 1)

II miejsce zajęli: Maksymilian Gołąb i pani Anna Gołąb (SP 8)

Wyróżnienie otrzymali:

Krystian Pniewski i pani Anna Kujawska (SP 1)

Wiktoria Borowska i pani Ismena Borowska (SP 6)

/tekst i zdjęcia SP 105, opr. red./

Poprzedni artykułPO z hasłami do prezydenta. Baner usunięty
Następny artykułŚKPR urywa punkty MKS-owi Kalisz