Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Odmalowali dworzec w Krzyżowej

Odmalowali dworzec w Krzyżowej

6

W jedno popołudnie pracownicy i stażyści Urzędu Gminy Świdnica oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odmalowali zaniedbany dworzec w Krzyżowej.

9

Już dzisiaj ruszają weekendowe przejazdy wakacyjnymi pociągami muzealnymi. Od tego roku parowozy będą przejeżdżały przez Krzyżową, a co się z tym wiąże na teren Fundacji „Krzyżowa” zawitają kolejni turyści.

 – Dlatego też postanowiliśmy swój wolny czas poświęcić na poprawę estetyki tego miejsca. Z pomocą przyszli nam przedstawiciele firmy PSB z Pszenna, którzy nieodpłatnie przekazali niezbędne materiały budowlane. Wystarczyło zaledwie jedno popołudnie, aby odmalować linie krawędziowe na peronie oraz część elewacji. To dopiero pierwszy etap prac, ale efekty są już zauważalne. Jesteśmy przekonani, że pasażerowie podróżujący szynobusem już niebawem będą mogli dostrzec zmiany. W ciągu 3,5 godzin pierwszego dnia prac odnotowaliśmy 6 kursów pociągu. To dowodzi, że jest to uczęszczana trasa kolejowa – podkreślali uczestnicy akcji: Justyna Sara-Hryncyszyn, Janusz Waligóra, Katarzyna Skoczek, Łukasz Wojak, Alicja Piekielny.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułMajówkowy Magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułKolejowa Majówka z atrakcjami