Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Odblaski dla wiejskich dzieciaków

Odblaski dla wiejskich dzieciaków

1

Gmina Świdnica dąży do poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Na pierwszym planie są oczywiście najmłodsi.

odblaski

Dziś, na spotkaniu z policjantami i władzami gminy, blisko 180 opasek odblaskowych trafiło do uczniów klas I-IV ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Łącznie w całej gminie zostanie rozdanych 750 odblasków dla uczniów klas I-IV.

Celem akcji jest popularyzowanie wśród dzieci i rodziców wiedzy w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Udział w tego typu spotkaniach daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Centrum oświatowe w Pszennie zlokalizowane jest przy drodze krajowej nr 35 Wrocław – Wałbrzych, stąd też propagowanie zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważnym elementem edukacyjnym – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

Spotkanie odbyło się z udziałem wójt gminy Teresy Mazurek, zastępcy komendanta KPP w Świdnicy Andrzeja Dobiesa, zastępcy naczelnika wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy Mariusza Smoka oraz dzielnicowych gminy Świdnica – Adama Kłyszejki, Krzysztofa Huzara oraz Michała Kopaczewskiego.

/opr.red/

zdjęcie ilustracyjne z podobnej akcji w Świdnicy.

Poprzedni artykułSukcesy na europejskich parkietach
Następny artykułFinałowe zmagania świdniczanki