Strona główna Sport Piłka ręczna Nie ma przełamania, porażka ŚKPR-u

Nie ma przełamania, porażka ŚKPR-u [VIDEO]

1

Do siedmiu przedłużyli swoją serię porażek piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Pogodzeni już ze spadkiem do II ligi podopieczni Konrada Schneidera nie sprostali na własnym parkiecie rezerwom Orlen Wisły Płock ulegając przyjezdnym 25:33.

06

W Płocku świdniczanie przegrali różnicą pięciu bramek, ale mecz rozstrzygnął się w samej końcówce. Podopieczni Konrada Schneidera wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i nie ustępowali rywalom, wśród których było wielu mistrzów Polski juniorów. Goście imponowali warunkami fizycznymi, dobrze wypracowanymi schematami w ataku, ale świdniczanie nadrabiali ambicją. W 12. minucie po kontrze Patryka Rogaczewskiego ŚKPR odskoczył na 8:6. Pięć minut później po trafieniu z dystansu Tomasza Jarząbka było jeszcze 11:10, ale jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie świdniczan. Wówczas cztery bramki z rzędu rzucili wiślacy i powoli zaczęli przejmować inicjatywę. Grający dotąd dość skutecznie ŚKPR miał coraz większe problemy w ofensywie – w ostatnich trzynastu minutach gospodarze zdobyli tylko trzy gole i na przerwę schodzili przy stanie 14:18.

Problemy z kończeniem własnych akcji celnymi rzutami spotęgowały się po zmianie stron. Wprawdzie na samym początku drugiej połowy dwie bramki zdobył po indywidualnych zagraniach Mateusz Chaber, ale potem przez długich siedem minut piłka ani razu nie wpadła do bramki przeciwników. W efekcie w 41. minucie było już 24:16 dla Orlen Wisły. Pięć minut później płocczanie prowadzili już dziesięcioma bramkami (28:18) i chyba byli już pewni zdobycia dwóch punktów. Świdniczanie jednak zerwali się jeszcze do walki. Cztery gole z rzędu wprowadziły u gości pewną nerwowość i przy stanie 23:29 w 50. minucie szkoleniowiec Wisły poprosił o czas. Przerwa w grze wybiła z rytmu Szare Wilki, które nie dały rady kontynuować pościgu. Rywale dowieźli przewagę do końca zawodów. Niestety po tej przegranej i jednoczesnym zwycięstwie MKS-u Mueller Grudziądz z MKS-em Poznań, ŚKPR spadł w tabeli na ostatnie miejsce. Za tydzień świdniczanie podejmą zespół z Grudziądza. Zapowiada się ciekawe widowisko…

ŚKPR Świdnica – Orlen Wisła II Płock 25:33 (14:18)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Jarząbek 4, Chaber 3, Groichowski 3, Dziwiński 3, Kijek 3, W. Makowiejew 2, P. Rogaczewski 2, K. Rogaczewski 1, Piędziak 1, Bruy 1, Yefimenko 1, Motylewski 1