Strona główna Bez kategorii Mistrzowie pierwszej pomocy

Mistrzowie pierwszej pomocy [FOTO]

0

Musieli ratować ofiary wypadku samochodowego, pijackiej bójki, upadku z wysokości. Dwanaście drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego uczestniczyło XXIV Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie II LO w Świdnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca.

PCK Mistzrostwa Pierwszej Pomocy 2016 (4)

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy należy do najprężniej działających na Dolnym Śląsku. Od lat propaguje wiedzę z zakresu niesienia pierwszej pomocy, jest także organizatorem mistrzostw na poziomie regionalnym i okręgowym. – jak zawsze przed uczestnikami postawiliśmy zadania z bardzo szerokiego spektrum. Były więc złamania, uszkodzenia kręgosłupa, zatrzymanie akcji serca i oddechu, poparzeni ami. Dodatkowo młodzież musiała zmierzyć się z wyzwaniami natury psychologicznej: agresją i histerią – wylicza sekretarz świdnickiego PCK Krystian Werecki. Drużyny sprawdzały swoje umiejętności na 6 stacjach, pięciu związanych z praktycznymi działaniami i jednej obejmującej wiedzę teoretyczną. Mistrzostwa zostały rozegrane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, a komisje tworzyli przedstawiciele policji, Straży Miejskiej i Pogotowia Ratunkowego.

Najwięcej punktów – 556 – zdobyła drużyna B z II LO w Świdnicy, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Drudzy na podium byli również licealiści z „drugiego”. Drużyna A z tej szkoły uzyskała 546 punktów. Trzecie miejsce (509,5 pkt.) przypadło w udziale drużynie z Zespołu Szkół Mechanicznych.

/asz/

Poprzedni artykułŚKPR urywa punkty MKS-owi Kalisz
Następny artykułKafel i jego pan chwalą Świdnicę