Strona główna Konkursy Gorące tango z Buenos Aires

Gorące tango z Buenos Aires [KONKURS]

0

Marcelo Nisinman, mistrz argentyńskiego tanga, będzie gościł w Świdnicy z koncertem. Dla czytelników mamy podwójne zaproszenie.

B2_tango-768x544

Dzięki Piazzoli świat muzyki klasycznej i jazzu zainteresował się tangiem w drugiej połowie XX wieku, dziś nowe oblicze argentyńskiej muzyki tanecznej odkrywa pochodzący z Buenos Aires Marcelo Nisinman. Studiował grę na bandoneonie u J. Pane’a, a kompozycję u G. Graetzera i D. Müllera-Siemensa w Bazylei. Łączy tradycję argentyńskiego tanga (Musica Porteña) z własnym stylem, co jest szczególnie widoczne w jego kompozycjach zarówno na składy symfoniczne, jak i kameralne (np. kwartety smyczkowe, napisał również operę Señor Retorcimientos). W 2008 roku był kompozytorem-rezydentem Oxford Chamber Music Festival. Jako solista występował z takimi artystami jak M. Argerich, G. Kremer czy U. Lemper. Z zespołem wykona własne kompozycje, tradycyjne melodie argentyńskie oraz utwory Piazzoli we własnych aranżacjach.

Wystąpią:

Marcelo Nisinman
Chistian Danowicz
Mirosław Mały
Tomasz Pawłowski

Marcelo Nisinman – Tango
29 kwietnia 2016
Godzina 18:00
Sala teatralna ŚOK, Rynek 43
Bilety 30 (parter)/25 zł (balkon)

Uwaga! Konkurs!

Pytanie: Na jakiej prestiżowej liście znajduje się tango?

E-maile prosimy kierować na adres: [email protected] wpisując w tytule TANGO. Treść oprócz odpowiedzi powinna zawierać imię, nazwisko oraz numer telefonu osoby biorącej udział w konkursie. Na korespondencję czekamy do czwartku 28 IV 2016 r. do godz. 12.00. Zwycięzca otrzyma podwójne zaproszenie na koncert Marcelo Nisinmana w Świdnicy.

 

Poprzedni artykułTylko co trzeci gapowicz płaci
Następny artykułZaśpiewała w finale