Strona główna Sport Siatkówka Dwukrotnie sięgnęli po brąz

Dwukrotnie sięgnęli po brąz

0

Bardzo dobrze wypadły reprezentacje świdnickich podstawówek w dolnośląskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce czwórek. Oba nasze zespoły: dziewczęta z SP 1 i chłopcy z SP 8 stanęły na trzecim stopniu podium. W zawodach rozegranych 19 kwietnia w hali sportowej przy SP 1 w Świdnicy rywalizowały po cztery zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców – zwycięzcy swoich stref.

siata

Bardzo wyrównany poziom spotkań, w większości kończących się w tie-breaku, do końca igrzysk trzymał wszystkich w napięciu. Udanie turniej rozpoczęli siatkarze z świdnickiej „ósemki” wygrywając swoje pierwsze spotkanie 2:0 z SP 3 Góra. Niestety kolejne dwa mecze choć po walce przegrywali w tie-breakach z drużynami SP 1 Kamienna Góra i zwycięzcami zawodów zespołem SP 1 Oława. Dziewczęta z SP 1 Świdnica przegrały swoje dwa pierwsze spotkania, najpierw z SP Janowice Wielkie oraz z drużyną SP 97 Wrocław, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w zawodach. W ostatnim pojedynku siatkarki z „jedynki” walczyły o brąz z dziewczętami SP 5 Jawor ostatecznie wygrywając to starcie 2:0.

siata1

Podczas imprezy spotkał nas tez miły akcent. Przed rozpoczęciem zawodów wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” Adam Szymczak wręczył Świdnickiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji zbiorową odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej” Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Finał dolnośląski czwórek siatkarskich zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, medali i pucharów zespołom biorącym udział w zawodach. Dyplomami oraz nagrodami książkowymi wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Weronika Dutkiewicz (SP 97 Wrocław), Joanna Chorąża (SP Janowice Wielkie), Natalia Czub (SP 1 Świdnica), Julia Świątoniowska (SP 5 Jawor), Jakub Sandryk (SP 1 Oława), Wiktor Mordarski (SP 1 Kamienna Góra), Tomasz Antoniak (SP 8 Świdnica) i Bartłomiej Łasisz (SP 3 Góra) – relacjonuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta:
1. SP 97 Wrocław
2. SP Janowice Wielkie
3. SP 1 Świdnica
4. SP 5 Jawor

Chłopcy:
1. SP 1 Oława
2. SP 1 Kamienna Góra
3. SP 8 Świdnica
4. SP 3 Góra

Poprzedni artykułNowe chodniki i nawierzchnie
Następny artykułPrezes Stawów Milickich rezygnuje