Strona główna Bez kategorii Drgnęło wokół Podwórka Nivea

Drgnęło wokół Podwórka Nivea

1

Co prawda końca inwestycji na razie nie widać, ale doszło do ważnych ustaleń. Jeśli wykonawca znowu nie nawali, dzieci ze świdnickiego przedszkola jeszcze przed wakacjami będą mogły się pobawić.

08

Niedawno pisaliśmy o tym, że wspaniały prezent od Nivea, dzieci – dla własnego bezpieczeństwa – muszą oglądać zza ogrodzenia.

Podwórko wygrała Świdnica, a właściwie świdniczanie, którzy wzięli udział w konkursie w 2015 roku. Radości nie było końca, kiedy ogłoszono 1 czerwca 2015 roku, że podwórko powstanie w Świdnicy.

Prace zaczęły się w listopadzie i to w pewnej części był powód marnego efektu tych prac na wiosnę. Miasto odmówiło podpisania protokołu odbioru prac, wysuwając argument niebezpiecznego podłoża na placu. Sprawy utknęły w martwym punkcie.

Firmę prowadzącą akcję Podwórka Nivea do działania zdopingowała publikacja Świdnica24.pl i informacja o tym, że rodzice skrzyknęli się i przygotowują petycję.

21 kwietnia obyło się spotkanie z udziałem inwestora, wykonawcy placu oraz przedstawicieli Urzędu Miasta.

– Nieco niezręcznie było nam stać na tak roszczeniowym stanowisku, bo wiadomo, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda – powiedział po spotkaniu Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji – ale bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, a wielkie wsparcie społeczne projektu dodatkowo nas ośmiela. Dlatego nie zgadzamy się na podłoże w takim stanie, jak obecnie oraz poprosiliśmy o wymianę jednego urządzenie, co do którego były zastrzeżenia w innych miastach, gdzie podobne place zainstalowano. Przypomnieliśmy też o dostawieniu jednego urządzenia.

Ustalono, że w terminie do 11 maja zostanie wymieniona nawierzchnia na placu zabaw, naprawione zostaną urządzenia, co do których przedstawiciele Miasta zgłosili zastrzeżenia, dostawiona zostanie zjeżdżalnia. Po 11 maja będzie uzgodniony nowy termin odbioru.

– Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego jako marka dokładamy wszelkich starań, aby nasze place zabaw spełniały wszystkie wymogi. Jednocześnie jest nam niezwykle przykro, że proces związany z oddaniem do użytku Podwórka NIVEA przedłużył się i najmłodsi mieszkańcy gminy nie mogli dotąd bawić się na wygranym Podwórku NIVEA. 21 kwietnia 2016 roku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli beneficjenta, generalnego wykonawcy Podwórek NIVEA, niezależnego eksperta, przedstawicieli marki NIVEA oraz mieszkańców. W wyniku spotkania sporządzono protokół, w którym zawarte zostały wszystkie usterki i uszkodzenia placu zabaw. W kolejnych tygodniach generalny wykonawca zobowiązał się do przeprowadzenia prac reklamacyjnych – powiedziała Świdnica24.pl Martyna Kostrzyńska, PR Manager NIVEA

/wrt/

Poprzedni artykułNowe mieszkania na Zawiszowie – firma IgnerHome inwestuje w Świdnicy
Następny artykułPiast odprawiony z kwitkiem! [FOTO]