Strona główna Wydarzenia Świebodzice Darami witali kardynała Bertone

Darami witali kardynała Bertone

3

Znany z zamiłowania do luksusu były sekretarz stanu w Watykanie kardynał Tarcisio Bertone był hucznie witany w Świebodzicach. Na mszy św. nie zabrakło posłów Wojciecha Murdzka i Ireneusza Zyski oraz minister edukacji Anny Zalewskiej.

Bertone (8)

Wizytę relacjonuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach:

„- Eminencjo, witamy Cię w Świebodzicach z wielką radością, zapewniamy o naszej wierze i modlitwie. To wielkie wydarzenie w niemal 750-letniej historii naszego miasta – takimi słowami powitał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz Kardynała Tarcisio Bertone, byłego Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, który w niedzielę, 3 kwietnia, gościł w Świebodzicach. Kardynał przewodniczył uroczystej mszy świętej w kościele pw. Św. Mikołaja.

Gość z Watykanu przybył do Świebodzic na zaproszenie proboszcza parafii, księdza prałata Jana Gargasewicza. Duchowni znają się od wielu lat i utrzymują serdeczne kontakty.  W uroczystej mszy świętej, która przypadła w ustanowione przez Św. Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego, uczestniczył także Biskup Świdnicki Ignacy Dec, Biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej Marek Mendyk, duchowni naszej diecezji, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, radni i mieszkańcy Świebodzic.
W kościelnych ławach zasiedli m. in. Minister Edukacji Narodowej, posłanka naszego miasta Anna Zalewska, posłowie Wojciech Murdzek i Ireneusz Zyska; Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz z małżonką, Zastępca Burmistrza Miasta Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM – Jan Klepiec i Zdzisław Pantal; radni powiatowi – Violetta Chorąży, Piotr Zalewski, Paweł Ozga, a także radni miejscy: Jacek Żygłowicz, Dariusz Błaszczyk.

Jego Eminencja Kardynał Tarcisio Bertone przewodniczył eucharystii, która została odprawiona w języku łacińskim. W homilii odniósł się do obchodzonego w niedziele, 3 kwietnia, Święta Miłosierdzia Bożego oraz do osoby jego twórcy – Świętego Jana Pawła II. Dziękował za ciepłe przywitanie w Świebodzicach, a na koniec poświęcił relikwie Św. Ojca Pio, które spoczęły w kościelnej kaplicy.

Kardynał otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek na pamiątkę wizyty w Świebodzicach; podobne prezenty biskupowi Decowi i biskupowi Mendykowi wręczyli Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans i Wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal.”

Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułMinister: Bez linii nie ma Strefy Płatnego Parkowania
Następny artykułOtylia Jędrzejczak kibicowała młodym pływakom