Strona główna Bez kategorii Bomba ekologiczna w Krzczonowie?

Bomba ekologiczna w Krzczonowie?

11

Alarmujący telefon od mieszkańców Krzczonowa: wielkie ciężarówki zwożą śmieci do jednej z dwóch żwirowni. Na miejscu jest już policja.

IS_krzczonow_wyspisko (1)

Jak nas poinformowano, od rana zwożone są śmieci i od razu przysypywane. Mieszkańcy stanęli murem w obronie swoich studni. Boją się, że złożone w przepuszczalnym piasku bez odpowiednich zabezpieczeń śmieci zatrują wodę w ich gospodarstwach.

Jeden z takich samochodów, które wcześniej przywoziły odpady na widok policji zawrócił i usiłował odjechać w stronę Świdnicy – relacjonuje mieszkaniec – ruszyliśmy za nim, po drodze dzwoniąc do policji. Zatrzymali go policjanci z drogówki i podobno miał lewe dokumenty.

Żwirownia była kiedyś własnością RSP w Grodziszczu. W roku 2003 została sprzedana i jeszcze co najmniej raz jeszcze zmieniła właściciela. Teraz jest nim osoba prywatna z Wrocławia.

Jak się dowiedzieliśmy w świdnickim Starostwie Powiatowym na tym terenie nie wydano żadnego zezwolenia na składowanie odpadów.

Wójt Teresa Mazurek, mówi że były prowadzone uzgodnienia na temat użytkowania ale nie rekultywacji czy zasypania żwirowni.

Poinformowany został Wojewódzki Inspektoratu Ochrony Środowiska z Wałbrzycha.

/red/

dziękujemy Kamilowi za przesłanie zdjęć

Poprzedni artykułPijacka awantura w busie: ciąg dalszy
Następny artykułZnowu zniknęli drogowcy