Strona główna Kultura Anna Sztucka. Jeden artysta, trzy światy

Anna Sztucka. Jeden artysta, trzy światy

0

15 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy prac Anny Sztuckiej pt. Jeden Artysta – trzy światy. Wystawa potrwa do 8 maja.

Zaproszenie
Anna Sztucka jest multidyscyplinarnym artystą poszukującym wypowiedzi artystycznej w mediach takich jak: ceramika, assemblage i malarstwo. Interesują ją również inne dyscypliny sztuk wizualnych: grafika cyfrowa, czy rzeźba. Obroniła dyplom w pracowni profesor Lipskiej-Zworskiej na wydziale ceramiki i szkła w rodzimym Wrocławiu. Spędziła 25 lat na emigracji w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, podróżując prawie cały ten czas. Dało jej to wiele różnorodnych inspiracji do tworzenia. Zwłaszcza podróże do Meksyku, gdzie intensywność kolorów i światła jest unikalna, co znalazło swoje odzwierciedlenie w jej twórczości.

Maluje bezpośrednio w plenerze z zamiłowania do natury. Medytując piękno i bezustannie zmieniające się stany przyrody. Uprawia ceramikę – zafascynowana przeróżnymi przedmiotami z życia codziennego. Buduje również unikalne instalacje z materiałów wtórnych, takich jak, stare drewno i złom, wkomponowując w nie swoje zdjęcia roślin i pejzaży, którymi jest zafascynowana. Duch jej twórczości to afirmacja natury i świata przefiltrowane jej indywidualnym stylem i tym właśnie pragnie się podzielić z innymi.  Brała udział w wystawach indywidualnych i grupowych w Kanadzie I Polsce.

Poprzedni artykułZimowy ogród w Parku Centralnym?
Następny artykułPamięci saperów i ofiar Katynia [FOTO]