Strona główna Wydarzenia Świdnica Zwycięstwa świdniczan

Zwycięstwa świdniczan

0

Odbyły się miejsko – gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów start w turnieju mogą zaliczyć do udanych.

turniej_pozarniczy

Drużyna SP 6 w składzie: Aleksandra Kaczmarek z kl. Va, Wiktoria Pielech z kl. Va, Jakub Andrzejewski z kl. Vb, (opiekun p. Bożena Kawałkowska) stawiła czoła testowi z czterdziestoma pytaniami wielokrotnego wyboru i pięcioma pytaniami otwartymi.

Lider drużyny, Jakub Andrzejewski potwierdził swoją przewagę i tak, jak w zeszłym roku, zdobył największą ilość punktów wśród uczniów szkół podstawowych i uzyskał tym samym awans do etapu powiatowego.

W starszej kategorii wiekowej na Turnieju klasę pokazały uczennice Gimnazjum nr 2 im Polskich Olimpijczyków w Świdnicy: Aleksandra Myczkowska z klasy 2e zajęła I miejsce, a uczennica Nadia Antonowicz z klasy 2d zajęła II miejsce. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Opiekunem zawodniczek jest Marek Kawalec.

turniej_pozarniczy2

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i złote medale, zaś zwycięzcy puchary. Organizatorem eliminacji na tym szczeblu były miejskie i gminne OSP.

Eliminacje powiatowe odbędą się 22 marca w Nadleśnictwie Świdnica.

***

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

/opr.red/

Poprzedni artykułDom Wycieczkowy OSiR nagrodzony
Następny artykułŚKPR powalczy o zwycięstwo