Strona główna Bez kategorii Wybitnie zdolna świdniczanka

Wybitnie zdolna świdniczanka

0

Każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum marzy, by nie musieć pisać egzaminu na koniec szkoły. Kto może być zwolniony z testu gimnazjalnego? Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub krajowym z zakresu jednego z grupy przedmiotów objętych testem gimnazjalnym. Na taki luksus zapracowała sobie uczennica Gimnazjum nr 1, Gabriela Rzepka!

Gabriela Rzepka

W tym roku swój sukces może świętować Gabriela Rzepka uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Jako jedyna gimnazjalistka ze Świdnicy uzyskała tytuł Laureata XV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego. To świetny wynik, wynikający z wytężonej pracy Gabrysi, która spędziła wiele godzin nad dodatkowymi lekturami ( jedyne 32 pozycje).

Zwolnienie z części testu gimnazjalnego jest równoznaczne z uzyskaniem z niej najwyższego wyniku. To z kolei przekłada się na kolejne profity. Laureaci bowiem przyjmowani są do szkół ponadgimnazjalnych niezależnie od ustalonych kryteriów. Otrzymują dodatkowe punkty rekrutacyjne, co w dużym stopniu ułatwia dostanie się do wymarzonej szkoły.

/G1, opr. red./

Poprzedni artykułBurmistrz i aktor zaśpiewają dla pań
Następny artykułTrzecia siła ligi zagości w Świdnicy