Strona główna Bez kategorii Wiedzą wszystko o pożarach

Wiedzą wszystko o pożarach

0

Doskonale wiedzą, jaki rodzaj pożaru gasić wodą, a jaki pianą. Znają szarże  w Państwowej Straży Pożarnej i zasady dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom pożarowym. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów znakomicie poradzili sobie podczas powiatowych eliminacji 39. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

DSC00328

Turniej zorganizowali  Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Świdnicy oraz Nadlesnictwo Świdnica. W Stacji Edukacji Ekologicznej 33 młodych ludzi rozwiązywało test i odpowiadało na pytania otwarte. – Ich wiedza jest na wysokim poziomie – chwali mł. brygadier Janusz Pączka, przewodniczący komisji. Weronika Matusiak, laureatka I miejsca w kategorii gimnazjów, od V klasy szkoły podstawowej bierze udział w konkursach pożarniczych. – Tym tematem zainteresowała mnie siostra, która wygrywała turnieje przez wiele lat. Uwielbiam się uczyć, lubię rywalizację, stąd mój udział w tych zmaganiach – tłumaczy uczennica szkoły w Lutomi.

Laureaci  pierwszych miejsc w każdej z kategorii będą reprezntować powiat świdnicki podczas zmagań wojewódzkich, zaplanowanych na 26 kwietnia w Strzelinie.

W kategorii szkół podstawowych wygrała Anastazja Lato z SP w Marcinowicach, wsród gimnazjalistów najlepsza była Weronika Matusiak z Lutomi Dolnej, a I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Emilia Poznańska z II LO w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułŚwietny występ dzieci ŚKPR-u w Zielonej Górze
Następny artykułSto tysięcy na zabytki