Strona główna Bez kategorii Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

0

Jakie cuda może sprawić zapowiedź wizyty przyjaciółki nastoletniej córki, dlaczego nie warto na bajkę dla dzieci zabierać… dziecka, czy tort zawsze musi być słodki i dlaczego czeska literatura daje tyle radości? Autorzy cotygodniowego Magazynu Swidnica24.pl odpowiadają przewrotnie, zabawnie i refleksyjnie!

magazyn weekendowy

Jak w każdą sobotę obok codziennych informacji Swidnica24.pl dzięki utalentowanym świdniczanom zabiera Państwa w świat pełen przyjemności – do kuchni, kina, księgarni. I do miejsca, gdzie powstają urocze felietony oraz cuda rękodzielnicze, czyli do Piękniejszego świata Beaty. Beata Norbert tworzy, szyje i z czułością patrzy na bliskich, którzy zamieszkują jej kosmos. Co tydzień zaprasza Państwa do tego niezwykłego miejsca. Tym razem będziemy świadkami niespodziewanej przemiany nastoletniej Oliśki, a przy okazji możemy podejrzeć, jak pięknie da się udekorować stół. Zapraszam do działu Porady!

Na tak pięknym stole absolutnie honorowe miejsce należy się dziełu Penelopy Rybarkiewicz-Szmajduch. Czarodziejka stworzyła tort w kształcie kapelusza! Nie dość, że forma niespotykana, to i sam „wypiek” łamie wszelkie standardy. Nie ma w nim grama cukru. Dlaczego? O tym w dziale Kuchnia.

Gniewny i zwykle bardzo krytyczny młody recenzent Kacper Poradzisz w swoim cyklu „Idziemy do kina” też odrzuca stereotypy. Że nie wypada iść na bajkę dla dzieci, nie mając jako alibi 5-cio czy 6-ciolatka? Otóż nie tylko wypada, ale zdecydowanie dzieciaka nie warto ze sobą zabierać, bo będzie rozpraszał! O jaki film chodzi? Zapraszam do działu Kino.

I na deser spotkanie z najnowszą literaturą czeską, której pozazdrościć możemy dystansu do świata, obywateli, władz oraz historii. Żaden Czech nie pisze na kolanach, biczując się przy tym z zapałem. „Ostatnia Arystokratka” znakomicie trzyma się czeskich i europejskich standardów, a przy okazji zapewnia dawkę śmiechu na wiele dni. Do czytania zachęca w Obsesyjnej Biblioteczce Agnieszka Pohl (dział Książka).

Zapraszam życząc Czytelnikom udanego weekendu. Na przekór chmurom i mgłom za oknem. Magazyn Swidnica24.pl znajdą Państwo w menu.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Francja elegancja
Następny artykułStrzelał do kota z wiatrówki