Strona główna Sport Lekkoatletyka W Świdnicy królował róż!

W Świdnicy królował róż! [112 ZDJĘĆ, VIDEO]

5

Około pół tysiąca uczestniczek stanęło dziś na starcie pierwszej świdnickiej edycji Kobieta w Biegu „Zawsze pier(w)si!”. Nie liczył się dziś czas, zdobyte miejsce, a sam udział w imprezie, która promuje profilaktykę przeciwko nowotworom. Warto jednak odnotować, że pierwsza linię mety minęła faworytka – Halina Szczęsna-Radzikowska.

30

Jestem niesłychanie zadowolona ze wszystkich pań. Na starcie pojawiło się około pół tysiąca uczestniczek, wszystkie poddały się rozgrzewce przed startem. Na prawdę świetna atmosfera, już myślimy o kolejnych tego typu przedsięwzięciach w Świdnicy. Podziękowania dla prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej za zaangażowanie i za to, że pobiegła dziś razem z nami. Podziękowania także dla Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – komentuje organizatorka wydarzenia Anna Januszko.

Panie miały dziś do pokonania dwie pętle w Parku Centralnym, każda po 2,5 km. „Kobieta w biegu” to cieszące się ogromnym zainteresowaniem zawody, które dotychczas miały swoją odsłonę w większych miastach Polski, we Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. Dziś przyszedł i czas na Świdnicę.

panoramaŚ24

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod linkiem: http://kobietawbiegu.pl/bieg-kobiet-2016-swidnica-wyniki

/MDvR, FOTO i VIDEO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułKolejne 300 tysięcy złotych od ministra
Następny artykułObrońcy tytułu odpadają z dalszej walki o Puchar Polski [FOTO]