Strona główna Bez kategorii Kolejne 300 tysięcy złotych od ministra

Kolejne 300 tysięcy złotych od ministra

5

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ocenił i docenił Międzynarodowy Festiwal Bachowski w Świdnicy. Spotkania z muzyką w najpiękniejszych świątyniach Świdnicy i okolic otrzymały dofinansowanie na kolejne dwie edycje. Jak już wcześniej informowaliśmy, festiwal dostał już wsparcie na ten rok w wysokości 156 tysięcy złotych.

IMG_3273

Identyczne transze ministerstwo przyznało na rok 2017 i 2018, czyli w sumie dotacje przekroczą 450 tysięcy złotych. Festiwal, którego popularność sięga także poza granice Polski, wspiera także miasto.

Nad jakością festiwalu od lat czuwa Jan Tomasz Adamus, dyrektor Capelli Cracoviensis. W tym roku na melomanów czeka prawdziwa gratka – po kilkunastu latach przerwy zabrzmią odrestaurowane organy romantyczne w Kosciele Pokoju, a ożywi je „absolutnie najsłynniejszy organista świata, zjawiskowy Cameron Carpenter ze Stanów Zjednoczonych, który zagra nie tylko na organach Kościoła Pokoju, ale także na własnym elektronicznym instrumencie, tzw. international touring organ, zbudowanym specjalnie dla niego i posiadającym poszerzone zakresy wszystkich klawiatur.” (z wypowiedzi Jana Tomasza Adamusa dla portalu Swidnica24.pl).

Festiwal jak zawsze zostanie zorganizowany na przełomie lipca i sierpnia.

/asz/

Poprzedni artykułPark Centralny wypełniony przez biegnące kobiety
Następny artykułW Świdnicy królował róż! [112 ZDJĘĆ, VIDEO]