Strona główna Sport Piłka ręczna Udany weekend młodzieży ŚKPR-u

Udany weekend młodzieży ŚKPR-u

0

Dwa zwycięstwa i remis – to bilans młodych szczypiornistów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. O zwycięstwa pokusili się Młodzicy starsi i chłopcy, punktami podzielili się z rywalami juniorzy młodsi.

ŚKPR

Juniorzy młodsi

Na zakończenie sezonu świdniczanie rozegrali wyjazdowy mecz z Lwem Kłodzko. Przeciwnik był wyżej notowany, ale to ŚKPR był bliżej zwycięstwa. Do przerwy był remis 9:9. W drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Terebuna grali lepiej i na siedem minut przed końcem prowadzili 19:14. Niestety, pokaźnego kapitału nie udało się obronić. Pięć bramek z rzędu rzucili gospodarze i mecz zakończył się remisem 19:19. ŚKPR zakończył rozgrywki na szóstym miejscu w mocniejszej grupie A. W sumie w rozgrywkach uczestniczyło piętnaście drużyn. – W tym sezonie graliśmy młodszym rocznikiem. Założyliśmy sobie wywalczenie piątego miejsca. Zajęliśmy szóste, więc trochę poniżej planu. Za rok powinno być jednak zdecydowanie lepiej – uważa trener Terebun.

Lew Kłodzko – ŚKPR Świdnica 19:19 (9:9)

ŚKPR: Wiszniowski, Matlęga, Nosal – Chmiel 4, Kulon 4, Starosta 4, Wieczorek 2, Etel 2, Ingram 1, Kryśpiak 1, Sokołowski, Lepka, Starowicz, Schwartz, Trzpil

Młodzicy starsi

Po przegranej przed tygodniem szybko zapomnieli podopieczni Wiesława Iwanio. We własnej hali wysoko pokonali Chrobrego II Głogów 37:23 (20:16). Rywale tylko w pierwszej połowie sprawili nieco kłopotu, ale po reprymendzie w szatnio i poprawie gry w obronie, w drugiej połowie przewaga ŚKPR-u był już bardzo wyraźna. – Mimo zdobycia aż 37 bramek nie jestem zadowolony ze skuteczności. Ten mecz powinniśmy wygrać jeszcze wyżej – ocenił trener Iwanio. Warto odnotować bardzo dobry występ Macieja Mleko, który bardzo udanie zastąpił na środku rozegrania Wojciecha Kryśpiaka, który w meczu juniorów młodszych skręcił nogę. Następnym rywalem SKPR-u będzie Moto Jelcz Oława

ŚKPR Świdnica – Chrobry II Głogów 27:23 (20:16)

ŚKPR: Zerka, Korbut – Mleko 7, Piątkowski 6, Bal 6, Szczepański 6, Pietraszek 5, Hliwa 3, Fiłonowicz 2, Wojewodzic 1, Stadnik 1

Chłopcy

Bardzo łatwe punkty zdobyli podopieczni Ryszarda Pietrzykowskiego. Świdniczanie rozgromili na wyjeździe zamykający tabelę Bór Oborniki Śląskie 36:7 (19:4). W tym sezonie rywale grają młodszymi rocznikami i zbierają doświadczenie. W tym starciu bardzo dużo minut spędzili na parkiecie również młodsi gracze ŚKPR-u. Co ciekawe, wszyscy zawodnicy z pola zakończyli mecz przynajmniej z jedną bramkę. W następnej kolejce (niedziela, 12.30, Gimnazjum nr 3) ŚKPR zmierzy się z liderem tabeli – Chrobrym Głogów.

Bór Oborniki Śląskie – ŚKPR Świdnica 7:36 (4:19)

ŚKPR: Mirga, Karpiński – Barcik 6, Zelek 6, Majczak 5, Miśkiewicz 4, Gołembiowski 3, Kalousek 3, Krawczyk 3, Supran 3, Kieruńczak 2, Kaczmarek 1