Strona główna Bez kategorii Trojaczki w Świdnicy!

Trojaczki w Świdnicy!

5

To wielkie wydarzenie dla rodziców i świdnickich położników. 17 marca w świdnickim Latawcu przyszły na świat trojaczki. Trzy dziewczynki czują się doskonale.

trojaczki

To drugi przypadek narodzin trojaczków w świdnickim szpitalu. Pierwsze dzieci, Nadia, Adrian i Dorian Rawscy, przyszły na świat 5 sierpnia 2012. Portal Świdnica24.pl relacjonował wtedy: „Jako pierwsza na świat przyszła Nadia. – Była godzina 16.22. Córeczka ważyła 1,7 kg i mierzyła 43 cm – wspomina szczęśliwa mama i dodaje – Następny w kolejności był Adrian, ważył o 40 g więcej od siostry. Najmłodszy z rodzeństwa i najlżejszy był Dorian i jako ostatni zawitał do domu. Pierwsza noc w domu całej trójki przebiegła spokojnie, dzieci budziły się jedynie co trzy godziny do jedzenia”.

Urodzona w ubiegłym tygodniu trójka nowych obywatelek Świdnicy otrzymała imiona Klara, Laura i Jagoda. Na świat przyszły w bardzo dobrej kondycji, mają apetyt, zaczynają powoli rosnąć, choć przez najbliższe dwa tygodnie pozostaną jeszcze w inkubatorze.

– To dla mnie wielka radość, ale i odpowiedzialność – powiedział Świdnica24.pl dr Zbigniew Kubiaczyk, lekarz prowadzący potrójną ciążę, ordynator oddziału gienkologiczno-położniczego. – Takie przypadki to wielka rzadkość, a cała ciąża i poród wciąż dla medycyny niesie wiele zagadek. Cieszę się, że w naszym szpitalu, na naszym oddziale podołaliśmy temu wyzwaniu, cieszę się, że dzieci rozwijają się prawidłowo a matka czuje się świetnie.

– Dziewczynki mają się świetnie, obserwujemy, jak silną więź mają ze sobą – dodaje dr Krystyna Michalak, ordynator oddziału noworodków Regionalnego Specjalistycznego Szpitala Latawiec w Świdnicy. Na tyle na ile pozwala inkubator tulą się, szukają rączką siebie nawzajem. Ta szczęśliwa sytuacja to efekt dobrego i świadomego prowadzenia ciąży przez lekarza i matkę.

Gratulacje dla rodziców, lekarzy i dziewczynek.

 

/opr.red/

Poprzedni artykułSto tysięcy na zabytki
Następny artykułPożegnali Joannę Grębowską-Szpak