Strona główna Bez kategorii Targi w G2 zamiast wagarów

Targi w G2 zamiast wagarów

0

Pierwszego dnia wiosny w świdnickim Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków zostały zorganizowane Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoła zapełniła się gośćmi: gimnazjalistami, którzy szkołę wybierali oraz licealistami, którzy do swych szkół zachęcali.

IS_tergi_gimnazjalne (10)
Na początku jednak na odwiedzających targi czekał kubeł zimnej wody wylany przez Małgorzatę Adamczyk-Foryś reprezentującą Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dla waszego przyszłego pracodawcy zawsze ważniejsze będzie to, co jesteście mu w stanie zaoferować, co potraficie zrobić, niż to jakie stopnie mieliście na świadectwie – powiedziała zaskoczonym uczniom z Gimnazjum nr 2, którzy jako pierwsi zwiedzali targowe stoiska.
Szkoły.

Oferta poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych przedstawiona była w atrakcyjny dla młodzieży sposób, było dużo pomocy szkolnych, także tych interaktywnych, było nieco prezentacji multimedialnych, były całkiem zgrabnie zaśpiewane piosenki, były foldery i gadżety reklamowe. Przede wszystkim można było porozmawiać z nauczycielami i starszymi kolegami, którzy wybór kolejnego etapu szkolenia mają już za sobą.

Na stoisku II LO w Świdnicy okazało się, że większość obecnych uczniów dokonało wyboru swojej obecnej szkoły właśnie po Targach.

Bardzo dużo mi dało, to że spotkałam na stoisku II LO naszą szkolną pedagog, która potrafiła podczas rozmowy rozpoznać moje predyspozycje i zachęciła do nauki w „Drugim” – powiedziała portalowi Aurelia Myślińska z kl. IIIa w II LO. Oczywiście nie bez znaczenia były wtedy także rozmowy z obecnymi na targach uczniami mojej szkoły, którzy mniej oficjalnie ale interesująco potrafili przedstawić szkołę i oddać ducha atmosfery w niej panującej.

Alicja Matysik, dyrektor szkoły-gospodarza Targów, zapytana dlaczego właśnie jej szkoła podjęła się organizacji Targów stwierdziła: Targi zostały wymyślone wiele lat temu przez pedagogów naszego Gimnazjum, żeby ułatwić młodzieży, naszej i tej z innych szkół, dokonanie bardziej racjonalnych wyborów. Wiele razy podczas rozmów z uczniami słyszałam, że nie wiedzą jaką szkołę ponadgimnazjalną mają wybrać, że zrobią tak jak chcą rodzice albo koleżanka. Tymczasem to pierwszy z bardzo poważnych wyborów życiowych i staramy się go wesprzeć a to Targami, a to pracą doradcy zawodowego. Chcemy by efekt wyboru był wypadkową marzeń młodego człowieka, predyspozycji i możliwości – podsumowuje dyr. Alicja Matysik.

Tegoroczne targi przeszły do historii: wzięły w nim udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne ze Świdnicy i niemal wszystkie gimnazja. Jako resume, każdy z uczestników otrzymał gazetkę zawierającą ofertę wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Będzie można jeszcze raz, na spokojnie przemyśleć wybór.

/wrt/

Poprzedni artykułŚwidniczanie jadą na Stadion Narodowy do Warszawy!
Następny artykułKrzysztof Niziołek oficjalnie wicekomendantem