Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie jadą na Stadion Narodowy do Warszawy!

Świdniczanie jadą na Stadion Narodowy do Warszawy!

1

Niesłychanym sukcesem młodych piłkarzy z SP 6 (Polonia-Stal Świdnica) zakończył się wojewódzki finał XVI edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Podopieczni Mariusza Krupczaka i Sebastiana Ratajczaka pokonali dziś na świdnickim OSiR-ze 21 drużyn – mistrzów swoich powiatów, wygrywając dolnośląskie zmagania i wywalczając w nagrodę przepustkę na ogólnopolski finał w Warszawie.

zdjecie 5

W fazie grupowej dominatorzy ze Świdnicy (kategoria wiekowa U-12) pokonali 11:0 ekipę UKS-u Wińsko i 2:1 SP 6 Jelenia Góra (Chojnik Jelenia Góra). W ćwierćfinale ograliśmy 1:0 UKS Bielawiankę Bielawa, a w meczu o finał wygraliśmy 2:1 z SP 45 Wrocław (Śląsk Wrocław). W decydującym starciu ponownie stanęliśmy naprzeciw młodych piłkarzy Chojnika Jelenia Góra. I tym razem lepsi okazali się świdniczanie zwyciężając jeszcze pewniej niż miało to miejsce podczas fazy grupowej. Wygrana 3:0 dała nam mistrzostwo Dolnego Śląska i awans do wielkiego finału Tymbarku, który w dniach 30 kwietnia – 2 maja odbędzie się w Warszawie!

Zwycięska drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 – piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica wystąpili w składzie: Michał Przyborowski, Oskar Leśniak, Jakub Kosakowski, Kacper Norkiewicz, Jakub Taraszkiewicz, Mikołaj Matuszkiewicz, Emil Gliwa, Maciej Kmiecik, Jakub Solarz, Igor Ratajczak.