Strona główna Bez kategorii Świdniczanki w finale olimpiady

Świdniczanki w finale olimpiady

1

Kolejne dobre informacje ze świdnickich szkół . Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego świetnie wypadły w etapie regionalnym Olimpiady Filozoficznej i mają szansę na udział w zmaganiach ogólnopolskich.

Ania i Marta

Zdjęcie I LO

Znane są już wyniki etapu dolnośląskiego XXVIII Olimpiady Filozoficznej – etapu, który został przeprowadzony  w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 20 i 27 II 2016r.  Kasprowiczanki Anna Micińska i Marta Nowicka otrzymały „rekomendację” komitetu okręgowego do udziału w etapie centralnym olimpiady. Teraz jeszcze trzeba tylko poczekać na ostateczną akceptację komitetu centralnego Olimpiady. Zawody centralne zaplanowano na 16 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim.
Uczennice na etapie szkolnym opracowała esej filozoficzny na temat: Ludzie, zwierzęta, maszyny – co to znaczy myśleć? Na etapie okręgowym „olimpijki” rozwiązywały trudny test wiedzy filozoficznej oraz pisały esej filozoficzny na wybrany, spośród trzech zaproponowanych, temat. Do olimpiady licealistki przygotował Robert Kaśków.

/I LO, opr. red./

 

Poprzedni artykułXXIV Rajd Książęcy – kierunek Duszniki! [KONKURS]
Następny artykułBez uprawnień, na podwójnym gazie