Strona główna Bez kategorii Świdnicka szkoła w akcji UNICEF

Świdnicka szkoła w akcji UNICEF

0

Warsztaty na temat tolerancji i rasizmu, zbiórka pieniędzy i przyborów szkolnych, licytacja własnoręcznie wykonanych książek o tematyce afrykańskiej, to tylko nieliczne elementy akcji edukacyjno-pomocowej „MALI uczniowie idą do szkoły” zorganizowanej przez organizację UNICEF. W tym roku w akcji wzięli udział uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”.

szkoła UNICEF (4)

W czwartek 17 marca w „Niepublicznej Dwunastce” miał miejsce szkolny finał ogólnopolskiego projektu edukacyjno-pomocowego „MALI uczniowie idą do szkoły” zorganizowanego przez organizację UNICEF. – W ramach akcji wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach na temat tolerancji, uprzedzeń, stereotypów i rasizmu. Dzieci poznały różne kultury i oblicza edukacji na świecie. Podczas warsztatów arteterapii dzieci wykonały afrykańskie maski, a na godzinach wychowawczych i podczas zimowiska książki o tematyce afrykańskiej. Jedna z nich została wysłana do ogólnokrajowego konkursu. Zorganizowana została zbiórka przyborów szkolnych. Uczniowie na zajęciach pisali listy w języku angielskim, które wraz z przyborami zostaną wysłane do UNICEFu, który przekaże je bezpośrednio do Mali – mówiła Elżbieta Kostrzewa, polonistka i szkolna koordynatorka akcji.

szkoła UNICEF (2)

W finale uczestniczyli uczniowie, rodzice i goście z Urzędu Miejskiego, między innymi radni Mariusz Kuc i Janusz Solecki oraz dyrektorzy świdnickich bibliotek. Wszyscy zebrani obejrzeli krótki film na temat Mali i edukacji w tym kraju.

szkoła UNICEF (1)

Uczniowie z klas 1-3 przygotowali program muzyczno-taneczny, klasa 1a wraz z wychowawcami urządziła „wioskę afrykańską” i afrykański poczęstunek. Równocześnie trwał „kiermasz książek przeczytanych” oraz licytacja książek wykonanych przez uczniów szkoły, z których dochód zostanie przekazany organizacji UNICEF. W licytacji najdroższa książka została sprzedana za kwotę 215 zł.

/tekst i zdjęcia NSP „Bliżej Dziecka”/

Poprzedni artykułZ palmami do katedry [FOTO]
Następny artykułRekiny znów nie zawiodły