Strona główna 112 Strzelał z nielegalnej broni

Strzelał z nielegalnej broni

6

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego. Pistolet gazowy oraz 30 sztuk amunicji funkcjonariusze znaleźli w jego domu. Podejrzany tłumaczył się, że pistolet kupił w Niemczech i nie wiedział, że potrzebne jest stosowne zezwolenie. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

policja111
– Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach , wykonując czynności służbowe, usłyszeli huk wystrzału z broni. Policjanci udali się na miejsce, skąd doszedł ich ten hałas. Podejrzewali, że jeden z mieszkańców budynku wystrzelił z broni. Podejrzenia potwierdziły się. Na miejscu zastano 25-letniego mężczyznę, w którego domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń gazową oraz 30 sztuk amunicji – informuje podkomisarz Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. – Właściciel broni tłumaczył się, że pistolet kupił w Niemczech i nie wiedział, że potrzebne jest stosowne zezwolenie. Przyznał również, że tego dnia spożywał alkohol w towarzystwie znajomych i to pod wpływem alkoholu zdecydował się wyjść na podwórko i wystrzelić z broni. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u 25-latka niemal 3 promile.

Zatrzymany usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za czyn, o który jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Poprzedni artykułBudżet Obywatelski 2016 – gdzie i jak głosować?
Następny artykułSą oszczędności, ale śmieci nie stanieją