Strona główna Sport Jeździectwo Strzegom Horse Trials za 100 dni

Strzegom Horse Trials za 100 dni

0

Dokładnie 100 dni pozostało do tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials. W dniach 22-26 czerwca Strzegom już po raz czternasty stanie się światową stolicą jeździecką. W ciągu pięciu dni na Hipodromie w Morawie wystartuje ponad 350 koni i ponad 250 zawodników z ponad 20 krajów.

sht

Rok 2015 był w Strzegomiu rokiem kobiet. W konkursie pucharowym w Strzegomiu triumfowała belgijka – Karin Donkers, drużynowo najlepsze były Brytyjki w składzie Izzy Taylor, Emily Llewellyn, Sarah Bullimore i Jodie Amos. Ciekawe kto będzie najlepszy w tym roku… Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy. Co roku gościmy gwiazdy światowego wkkw, najlepszych jeźdźców naszego globu – mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy. Na Hipodromie w Morawie będziemy mogli zobaczyć zmagania najlepszych zawodników wkkw reprezentujących kraje całego świata.

Rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym konkurs Pucharu Narodów FEI Nations Cup™ Eventing, najbardziej prestiżowy cykl w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Widzowie będą mieli okazję podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, odwagę i wytrzymałość w widowiskowej próbie terenowej (cross) oraz precyzję w bardzo emocjonującej próbie skoków. Na Hipodromie w Morawie w 2016 roku będzie się bardzo dużo działo. Dodatkowych emocji dostarczy z pewnością gruntownie przebudowana stara przeszkoda wodna. Jest ona obecnie prawie trzykrotnie większa niż dotychczas i w tym roku będzie po raz pierwszy oddana w całości do użytku.

Internetowa sprzedaż biletów rusza już niebawem – 15 kwietnia. Tylko w przedsprzedaży będzie można nabyć bilety w bardzo atrakcyjnych cenach – 15 zł za bilet na sobotę lub niedzielę.

Poprzedni artykuł106-latek wciąż w formie! [FOTO]
Następny artykułŚmiecą gdzie popadnie. A nie muszą