Strona główna Bez kategorii Porządki na świdnickim Rynku

Porządki na świdnickim Rynku

5

Nowe płyty chodnikowe, przycięte gałęzie lip, a w wkrótce kolejna inwestycja. Na świdnickim Rynku trwają prace porządkowe.

Rynek chodnik

Wymiana popękanych płyt chodnikowych wokół bloku śródrynkowego rozpoczęła się w ubiegłym roku i objęła teren przed głównym wejściem do Świdnickiego Ośrodka Kultury. – Dzisiaj rozpoczęły się prace na kolejnej pierzei. Wymiana popękanych płyt granitowych będzie kosztowała 20 tysięcy złotych. Staraliśmy się tak zorganizować prace, by nie kolidowały z rozstawianiem letnich ogródków – informuje Maciej Gleba, dyrektor wydziału komunikacji i infrastruktury w Urzędzie Miejskim. Od kilku dni trwa także korekcja rosnących w Rynku lip. Gałęzie zostaną przycięte na 10 drzewach. – Zdecydowaliśmy o przeprowadzaniu takich zabiegów co mniej więcej trzy lata. Korekcja jest bardzo oszczędna, nie dopuszczamy do tzw. „ogłowienia” drzew. Zabiegi te maja nie tylko poprawić bezpieczeństwo pieszych i estetykę, ale również uchronić Rynek przed zainteresowaniem szpaków, które w minionych latach dawały nam się we znaki – dodaje dyrektor.

Rynek drzewa

Na Rynku zostanie przeprowadzona jeszcze jedna inwestycja. Za 80 tysięcy złotych zostaną poprowadzone łącza elektryczne, z których na płycie Rynku będzie można korzystać podczas koncertów czy targów. W tej chwili na przykład do domków wystawienniczych prowadzone były prowizoryczne instalacje. Inwestycja ma kosztować 80 tysięcy złotych.

/asz/

Poprzedni artykułDarborki gromią Piasta
Następny artykułMercedes&Jako Team mistrzem HLPN w Witoszowie Dolnym