Strona główna Kultura Pochwalili się talentami

Pochwalili się talentami

0

Publiczność i jury byli zgodni – dwie najważniejsze nagrody tegorocznego przeglądu świdnickich talentów zdobył jeden zespół. Mażoretki – eksportowy hit Świdnicy!

Dzień Talentów4

21 marca 2016 r. czyli w pierwszym dniu wiosny, uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy spędzili wagary w teatrze miejskim w Świdnicy, gdzie został zorganiozwany kolejny Dzień Talentów. Ideą główną imprezy organizowanej od kilku lat jest propagowanie talentów i pasji wśród uczestników zajęć MDK w Świdnicy i promowanie ich na arenie zewnętrznej poprzez etapy regionalne i ogólnopolskie.

W tym roku jury w składzie: Bożena Kuźma, zastępca dyrektora ŚOK, Mariusz Barcicki, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy oraz Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, przyznało siedem wyróżnień i jedną nagrodę Grand Prix.

Podwójnym zwycięzcą świdnickiego Dnia Talentów 2016 został zespół Mażoretek Seniorek, który jednocześnie zdobył nagrodę publiczności.

Tym samym dziewczyny w przyszłym roku będą reprezentować Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy na rejonowym Dniu Talentów organizowanym 21 marca 2017 r. przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. W tym roku zaszczyt ten przypadł zwyciężczyni „Dnia Talentów” z 2015 roku, Aleksandrze Ziaja, która z zespołem tanecznym ONE, po występie w Ciepłowodach, uzyskała nominację do etapu wojewódzkiego.

Wyróżnienia przyznane podczas tegorocznego Dnia Talentów:

Martyna Idczak z grupy teatralnej „Pauza”, pracownia Joanny Chojnowskiej

Zespół Smyki, pracownia Ewy Tyszkiewicz

Natalia Józefiak z Koła Turystycznego „ToTuToTam”, pracownia Zbigniewa Curyla

Pracownia młodego ceramika Elżbiety Tarnowskiej,

Grupa teatralna „Pierrot”, pracownia Wioletty Ziobrowskiej,

„Duet na pięć”, pracownia Dariusza Jarosa,

Elżbieta Kuzio, pracownia Mirosława Jabłońskiego

/MDK Świdnica/

Poprzedni artykułWraki stoją na ulicy od miesiąca
Następny artykułŚwidnickie dzieciaki zbudują drukarkę 3D