Strona główna Wydarzenia Świebodzice Od bezrobocia do sukcesu

Od bezrobocia do sukcesu

1

Cztery lata temu, 1 marca 2012 roku, w Świebodzicach powstała Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ZINA. Z obawami, ale i z ogromnym entuzjazmem do pracy, pięć odważnych pań założyło firmę cateringową, a ich produktem sztandarowym stały się domowe pierogi. Projekt, realizowany przy ogromnym wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej, powiódł się. Nic więc dziwnego, że cała historia ma pierogowy ciąg dalszy. 1 marca 2016 roku otwarta została „Pierogarnia u ZINY” – to nowa inicjatywa spółdzielni. Firma założona przez bezrobotne rozrasta się i zaczyna dawać pracę kolejnym osobom.

pierogi
A za wszystkim stoi Zina Jampolska, z pochodzenia Ukrainka, która od wielu lat mieszka w Polsce, w naszym mieście. Drobna, zawsze uśmiechnięta, pełna energii i pomysłów. Mistrzyni ruskich pierogów i pielmieni.
– Mam nadzieję, że to miejsce przypadnie do gustu mieszkańcom, będzie można u nas zakupić oczywiście różne rodzaje pierogów, krokiety, ale także dania mięsne. Będzie także możliwość zjedzenia ciepłego posiłku na miejscu – mówi Zina. W dniu otwarcia na pierogi i pyszne ciasto wpadli m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz i zastępca Krystian Wołoszyn, a także dyrektor OPS Izabela Siekierzyńska, która za każdym razem podkreśla, że ZINA to jej „ukochane dziecko”.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułSą pieniądze na nowy żłobek w Świdnicy
Następny artykułRusza zapowiadany remont 35-tki