Strona główna Bez kategorii Nowy kandydat na prezesa Sądu Okręgowego

Nowy kandydat na prezesa Sądu Okręgowego

1

Wszystko wskazuje na to, że po 12-letniej przerwie prezesem Sądu Okręgowego w Świdnicy zostanie ponownie sędzia Anatol Gul. To jedyna kandydatura, zgłoszona przez ministra sprawiedliwości. Jest sporym zaskoczeniem, bo od tygodni „na giełdzie” pojawiało się inne nazwisko – sędziego Jacka Szerera.

Anatol-Gul

W środku sędzia Anatol Gul

2 kwietnia upływa 6-letnia kadencja obecnego prezesa, sędziego Waldemara Kusia. Dzisiaj Zgromadzenie Sądu Okręgowego poznało kandydata ministerstwa na kolejną kadencję. Okazał się nim Anatol Gul, który już pełnił funkcję prezesa Sądu Okręgowego do 2004 roku. Podczas Zgromadzenia obecny był wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Sędziowie zaakceptowali kandydaturę sędziego Gula, ale nie oznacza to automatycznego objęcia stanowiska. Nominację wręczy minister sprawiedliwości. Jak informuje rzeczniczka prasowa SO, sędzia Agnieszka Połyniak, nie ma w tej kwestii sztywnych terminów. Do czasu wyboru prezesa jego funkcję po 2 kwietnia będzie pełnił wiceprezes sędzia Tomasz Wysocki.

Przez ostatnie tygodnie w kuluarach sądu mówiło się o powrocie na stanowisko prezesa Jacka Szerera, sędziego, który został wyróżniony tytułem Sędziego Europejskiego 2014. Minister jednak nie wskazał tej kandydatury.

/asz/

Poprzedni artykułMiasto przejmie śmieci od firm i szkół
Następny artykułBudżet Obywatelski 2016 – gdzie i jak głosować?