Strona główna Bez kategorii Miasto zachęca: Zostaw pieniądze w Świdnicy

Miasto zachęca: Zostaw pieniądze w Świdnicy

8

Samorząd Świdnicy apeluje o to, by przy rocznym rozliczeniu podatku 1% przekazać organizacjom i osobom związanym z miastem. Rusza akcja plakatowa.

Świdnica

Już niedługo na przystankach autobusach w mieście, słupach ogłoszeniowych i przychodniach zdrowia pojawią się plakaty informujące o możliwości przekazania 1% podatku organizacjom pozarządowym. To część kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców miasta. Aby ułatwić podjęcie decyzji i pomóc odnaleźć świdnickie organizacje, zachęcamy do skorzystania ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na której znajduje się baza sprawozdań finansowych i merytorycznych organizacji pożytku publicznego – należy w rubryce „miejscowość” wpisać: Świdnica – informuje Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miejskiego.

Wiele organizacji pożytku publicznego działa na terenie Świdnicy na rzecz jej mieszkańców poprzez różne formy pomocy: organizują bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne.

– Każdy dodatkowy pieniądz to ogromne wsparcie dla tych organizacji. Pamiętajmy, że tylko i wyłącznie od nas zależy to, komu przekażemy 1 % swojego podatku. Zachęcam do przekazywania go organizacjom pożytku publicznego działającym w Świdnicy. Jest to gest solidarności i wsparcia dla świdniczan korzystających z ich pomocy – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

plakat_1procent

Uprawnionymi do przekazania 1% podatku dochodowego są podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę, nie mają takiej możliwości.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułPrzewrócił skuter. Bo tak… [FOTO]
Następny artykułWyłudzili „na wnuczka” kolejne tysiące złotych