Strona główna Bez kategorii Lista zadań do budżetu obywatelskiego gotowa

Lista zadań do budżetu obywatelskiego gotowa

8

Od 11 do 17 kwietnia świdniczanie będą mogli oddać głos w tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Możliwy będzie wybór jednego zadania ogólnomiejskiego i jednego dzielnicowego. Te, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane. Lista propozycji zadań z podziałem na poszczególne dzielnice jest już gotowa.

Swidnica

– Po  liczbie wniosków, jakie wpłynęły w ramach budżetu partycypacyjnego widać, że świdniczanie chcą świadomie kształtować i usprawniać swoje miasto. Liczę, że ich energia i entuzjazm przełoży się także na wysoką frekwencję podczas głosowania, do udziału w którym już teraz zachęcam – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Do rozdysponowania jest 3,6 miliona złotych. Wśród zgłoszonych projektów są m.in. rozbudowa skateparku, odbudowa altany w Parku Młodzieżowym i remont sali teatralnej.

LISTA PROJEKTÓW DO GŁOSOWANIA. KLIKNIJ!

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego zmieniono zasady głosowania na projekty. Swój głos będzie można oddać przez cały tydzień na trzy sposoby, każdy będzie mógł wybrać wygodny dla siebie sposób głosowania – w wyznaczonych lokalach, elektronicznie, lub korespondencyjnie (uprawniony do głosowania mieszkaniec będzie mógł na koszt miasta oddać swój głos za pośrednictwem poczty wypełniając, a następnie wysyłając na adres Urzędu Miejskiego w Świdnicy specjalny formularz do głosowania). Prawo do udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Świdnicy, zameldowani na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy, którzy do dnia zakończenia głosowania ukończyli 16 rok życia.

Poprzedni artykułPożar na ul. Chrobrego
Następny artykułNa zdrowie w Dzień Kobiet!