Strona główna Wydarzenia Strzegom Licealiści na planie „Pierwszej miłości”

Licealiści na planie „Pierwszej miłości”

0

Uczniowie strzegomskiego LO zwiedzili plan filmowy znajdujący się w kompleksie filmowo-teatralnym ATM we Wrocławiu. Wyjazd licealistów jest efektem współpracy z aktorem Łukaszem Płoszajskim, który wspiera edukację medialną i filmową uczniów LO.

plan 3

Oprócz warsztatów, które aktor prowadzi w LO, to właśnie wyjazdy do studia filmowego ATM we Wrocławiu są praktycznym dopełnieniem wiedzy, zwłaszcza, że licealiści występują również w szkolnych przedstawieniach, które co roku gromadzą kilkusetosobową widownię. Podczas wizyty uczniowie LO mieli okazję do podpatrzenia typowego dnia zdjęciowego: pracy aktorów, reżysera, kamerzysty, kierownika produkcji, dźwiękowców, oświetleniowców. Licealiści wystąpili również w dwóch odcinkach (2312 i 2315) „Pierwszej miłości”. Nie zabrakło również spotkania z aktorami, którzy grali na deskach LO: Aleksandrą Zienkiewicz i Krzysztofem Kwiatkowskim.

Sześciogodzinny pobyt na planie filmowym dał licealistom pełny pogląd na pracę przy produkcji serialu telewizyjnego. Uczniowie LO, dzięki życzliwości ekipy filmowej, mieli dostęp do wszystkich części hali, w której znajdowały się zaaranżowane pomieszczenia do nagrania poszczególnych scen i reżyserka. Największe wrażenie na licealistach zrobił efekt końcowy całego dnia pracy ekipy filmowej, który mogli później obserwować na monitorach reżyserki.

/tekst i foto LO Strzegom/

Poprzedni artykułKalendarzowa wiosna od dziś
Następny artykułOdeszła Joanna Grębowska-Szpak