Strona główna Wydarzenia CARBOXYTHERAPY zamiast BOTOXU

CARBOXYTHERAPY zamiast BOTOXU

0

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy mikro i makro krążenia w tkankach,  przyspieszenia metabolizmu, redukcji tkanki tłuszczowej, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, a także tworzenia nowych naczyń włosowatych. Terapia dwutlenkiem węgla jest metodą innowacyjną, mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną. Dwutlenek węgla wstrzyknięty śródskórnie za pomocą cieniutkiej igły pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w poprawie elastyczności skóry i redukcji jej wiotkości.

carbo 1

Carboxytherapy TM wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I – IV). Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Problem wypadania włosów zostaje zmniejszony do 77%. Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

Zabiegi Carboxytherapy TM są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji do 90%.

Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

Doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

Badania nad skutecznością karboksyterapii prowadzone są od ponad 60 lat. Uniwersytety i placówki na całym świecie donoszą o wyjątkowej skuteczności metody w redukcji cellulitu, tkanki tłuszczowej, blizn / rozstępów, cieni pod oczami oraz w terapii przeciwko wypadaniu włosów. Zabieg karboksyterapii jest zgodny z procesami zachodzącymi na co dzień w organizmie człowieka. Nadmiar gazu zostaje przetransportowany do płuc, następnie zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, tak jak produkt wymiany gazowej.

Decydując się na taki zabieg musimy wykluczyć przeciwwskazania jakimi są:

  • ciąża
  • niewydolność oddechowa
  • choroby nerek i wątroby
  • nowotwór

1 zabieg kosztuje od 100-200 zł, w zależności od obszaru. Zabiegi wykonuje się w serii 1 w tygodniu.

Zaprasza Gabinet Kosmetologii Estetycznej ELLA, Rynek 5 w Świdnicy, tel. 661 401 906.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnickie fontanny już działają
Następny artykułW Wielką Sobotę z liderem tabeli