Strona główna Bez kategorii Będą jak Steve Jobs? Młodzież i technologie

Będą jak Steve Jobs? Młodzież i technologie

0

„ŚwIT” – to nazwa nowego wydarzenia skierowanego do świdnickiej młodzieży. Nazwa jest skrótem od słów: Świdnica i IT – technologie informatyczne.  Inauguracja będzie miała miejsce w środę, 9 marca o godz. 11.00 w kinie Cinema 3D w Świdnicy. W spotkaniu uczestniczyć  będą wybrani uczniowie szkół średnich oraz drugich i trzecich klas gimnazjów – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

SteveJobsMacbookAir

Na zakończenie spotkania młodzież obejrzy film, poświęcony twórcy Apple Inc. Zdjęcie wikipedia.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma RST sp. z o.o. sp. k., która przy współudziale Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Starostwa Powiatowego organizować będzie cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną techniką i naukami ścisłymi.
Firma RST powstała w Świdnicy w 1998 roku, dostarcza rozwiązania technologiczne dla biznesu. Wytwarza aplikacje na tablety, smartfony, telewizory i zegarki. Zatrudnia ponad sto osób w dwóch oddziałach w Świdnicy i we Wrocławiu.

Dla współczesnych zjawisk społecznych i ekonomicznych nowe technologie informacyjno-komunikacyjne mają coraz większe znaczenie. Rośnie liczba użytkowników Internetu, rosną zasoby www, a także gama możliwości jakie daje nam sieć. Technologie wkraczają w coraz to nowe dziedziny życia, a komputery stają się ważnym narzędziem nauki, pracy, rozrywki. Internet jest nie tylko źródłem wiedzy i informacji, środkiem wymiany handlowej czy komunikacji, ale również życia towarzyskiego i kulturalnego. Różnorodność i szeroka gama wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych sprawiły, że władze miasta i powiatu nawiązały współpracę z firmą, która realizuje swoją misję społeczną, pomagając młodzieży szczególnie uzdolnionej technicznie.
Podczas pierwszego spotkania zaplanowano wykład prezesa RST, Krzysztofa Habowskiego pt. „Jak to zrobić?”, rozstrzygnięcie konkursu informatycznego „Newbies” oraz pokaz filmu „Steve Jobs”.

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułPowitają wiosnę wyprawą na rajd
Następny artykułGiełda staroci w deszczu [FOTO]