Strona główna Sport Piłka ręczna Arcytrudna przeprawa Szarych Wilków

Arcytrudna przeprawa Szarych Wilków

0

Dwa z siedmiu spotkań 21. serii I ligi piłkarzy ręcznych rozegrano awansem. Większość pojedynków, w tym ten z udziałem ŚKPR-u Świdnica odbędzie się jednak zgodnie z terminarzem w nadchodzący weekend 2 i 3 kwietnia. Szare Wilki czeka najtrudniejsze wyzwanie w sezonie – wyjazdowy mecz z liderem tabeli Warmią Traveland Olsztyn.

skpr-611

Gospodarze są na dobrej drodze do wywalczenia bezpośredniego awansu do PGNiG Superligi. Osiemnaście zwycięstw i zaledwie dwie porażki na koncie dają olsztynianom 36 punktów, dwa więcej od Mebli Wójcik Elbląg i pięć od Wybrzeża Gdańsk, przy czym Elbląg ma rozegrany jeden mecz więcej. Z perspektywy ŚKPR-u to spotkanie o tyle istotne, że porażka oznaczać będzie stratę nawet matematycznych szans na utrzymanie lub grę w barażach. Pozostanie walka o utrzymanie trzynastej lokaty.

W pierwszym starciu wyraźnie lepsi okazali się przeciwnicy, którzy dominowali od pierwszej do sześćdziesiątej minuty meczu. Ostatecznie zwyciężyli bardzo wysoko, bo aż 40:20. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, początek godz. 18.00.

21. kolejka (2-3.04)

Warmia Traveland Olsztyn – ŚKPR Świdnica

Orlen Wisła II Płock – MKS Mueller Grudziądz

Wolsztyniak – MKS Kalisz

Real Astromal – Sokół Browar Kościerzyna

Meble Wójcik Elbląg – Wybrzeże Gdańsk 26:25 (12:13)

Spójnia Gdynia – Polski Cukier Pomezania Malbork

MKS Poznań – SMS ZPRP Gdańsk 26:25 (14:13)

Poprzedni artykułWygrali „Arsenał Pamięci” [FOTO]
Następny artykułZłoto strzegomskiego judoki w Suchym Lesie