Strona główna Sport Piłka nożna AKS gotowy na ligę

AKS gotowy na ligę

0

Piłkarze czwartoligowego AKS-u Strzegom zakończyli serię sparingów. W sobotę, 12 marca podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego pokonali swojego ligowego rywala – Orkan Szczedrzykowice 1:0.

aks

Orkan Szczedrzykowice zawiesił poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż sparingpartnerzy z wałbrzyskiej klasy okręgowej. AKS nie miał już takiej łatwości w zdobywaniu goli i w pierwszej połowie to przeciwnik narzucił swój styl gry. Na szczęście solidna defensywa strzegomian nie dała sobie strzelić bramki. W drugiej odsłonie sytuacja się zmieniła i to zawodnicy Jarosława Krzyżanowskiego osiągnęli przewagę, której efektem był gol w 75. minucie autorstwa Nitarskiego.

Choć to tylko sparing, to jestem zbudowany postawą moich piłkarzy. Kolejny raz zagraliśmy bardzo dobrze, nie tracąc przy tym gola. Do ligowego meczu z liderem IV ligi – Olimpią Kowary pozostał jeszcze tylko tydzień. Mam nadzieję, że ominą nas kontuzje i będę mógł wystawić wszystkich najlepszych zawodników. W głowie powoli kiełkuje mi skład na to spotkanie. Na pewno nie przestraszymy się Olimpii. Wszystko wskazuje na to, że ten mecz odbędzie się w Wałbrzychu. Początek sobotnich zawodów o godz. 15.00 – komentuje na oficjalnej stronie AKS-u Strzegom trener Jarosław Krzyżanowski.

AKS Strzegom – Orkan Szczedrzykowice 1:0 (0:0)

AKS: Kretkowski, Durajczyk, Bęś, Borek, Sabat, Krupnik, Gołąbek, Dobrowolski, Wasilewski, Alwin, Kloc oraz Górowski, Szymczyk, Sobczak, D. Krzyżanowski, Demirow, Rogaczewski, Nitarski