Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wielkanocne zmagania

Wielkanocne zmagania

1

Po raz kolejny panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej powalczą o pierwsze miejsce w prezentacjach wojewódzkich tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek we Wrocławiu.

KGW LUTOMIA TWORZY PALMĘ NA PREZENTACJE WOJEWÓDZKIE

Wzorem lat ubiegłych konkurs współorganizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i odbędzie się w Pasażu Grunwaldzkim w najbliższą niedzielę, 20 marca. Start od godz. 11.00 Gminę Świdnica reprezentować będzie również KGW Burkatów.

W 2014 roku jury oceniające stoły doceniło KGW z Lutomi Dolnej, przyznając I miejsce za oryginalną palmę wielkanocną, ozdobioną kwiatami symbolizującymi 4 pory roku oraz za piękny stół wielkanocny.

W Polsce wykonywanie palm ma bogatą tradycję. Również w  Lutomi gospodynie z miejscowego koła kultywują ten piękny zwyczaj od ponad 60 lat. Przez cały rok gromadzą ozdoby, by na kilka tygodni przed Niedzielą Palmową przystąpić do zdobienia palmy.

Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek, 15 marca. Z gromadzonych przez cały rok kwiatów, krzewów i ziół dzielne gospodynie tworzyły palmę wielkanocną, z którą pojawią się na wojewódzkich prezentacjach. Na stoiskach promujących gminę Świdnica nie zabraknie także kulinarnych specjałów przygotowanych przez KGW z Bukatowa.

/opr.red/

zdjęcie z Urzędu Gminy w Świdnicy

Poprzedni artykułZwycięskie gimnazjum
Następny artykułPierwszy cyrk odprawiony ze Świdnicy