Strona główna Sport Pływanie Worek medali pływaków Rekina w Osiecznicy

Worek medali pływaków Rekina w Osiecznicy

0

225 zawodników z 21 klubów wystartowało w III Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Rekina Świebodzice, dla których był to pierwszy start w 2016 roku.

rekin

Świebodzicki klub reprezentowało zaledwie 9 zawodników: Antoni Tokarski (rocznik 2005), Julia Chryplewicz (rocznik 2004), Aleksandra Obajtek i Filip Woliński (rocznik 2003) oraz Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Miłosz Knihnicki oraz Stanisław Tokarski (rocznik 2002). – Zawodnicy wystartowali z marszu, bez odpoczynku po intensywnych treningach przygotowawczych do startów w Poznaniu oraz w Mistrzostwach Polski w kategorii 13-14 lat. W ciągu dwóch dni zostało rozegranych 11 konkurencji, w których nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji i doskonałych startach wywalczyli worek medali. W pierwszej konkurencji w jakiej startowały Rekiny (50 metrów stylem grzbietowym) zdobyliśmy 3 medale: Hania Zawadzka – złoto, Julka Chryplewicz – srebro oraz Antoś Tokarski – brąz. Kolejna konkurencja – 100 m stylem dowolnym i kolejne medale: Filip Woliński – złoto i Miłosz Knihnicki – srebro. Na kolejnym dystansie 50 metrowym w stylu motylkowym Rekiny zgarnęły dwa medale: Filip Woliński – złoto i Hania Zawadzka – srebro. W ostatniej konkurencji indywidualnej pierwszego dnia zawodów (100 metrów stylem klasycznym) udało się wywalczyć komplet kolorowych krążków: Ola Obajtek – złoto, Miłosz Knihnicki – srebro i Stasiu Tokarski – brąz – komentuje zadowolony trener Krzysztof Winiarczyk.

Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji wystartowały sztafety 4×50 metrów dowolnym w kategorii open. Trener wystawił po jednym składzie dziewcząt i chłopców. Dziewczynki w składzie: Hania Zawadzka, Marta Proce, Ala Maziar i Ola Obajtek z bardzo dobrym czasem 1:59,46 zdobyły drugie miejsce, ustępując miejsca tylko drużynie składającej się ze starszych dziewczynek.

Drugi dzień pływackich zmagań nasi zawodnicy, a właściwie już tylko zawodniczki rozpoczęły od dystansu 100 metrów stylem zmiennym zdobywając dwa najcenniejsze krążki (Julka Chryplewicz i Ola Obajtek). Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym Miłosz Knihnicki zdobył srebro, a Hania Zawadzka brąz. Kolejny start – 100 metrów stylem grzbietowym zaowocował dwoma medalami brązowymi: Julka Chryplewicz i Ala Maziar. Ostatnią konkurencją indywidualną w której mogliśmy dopingować Rekinom było 50 metrów stylem klasycznym. Ola Obajtek zdobyła złoto, a Hania Zawadzka srebro. Zawody zakończono rywalizacją sztafet 4×50 metrów stylem zmiennym w kategorii open. Dziewczęta w składzie: Julka Chryplewicz, Hania Zawadzka, Ola Obajtek i Ala Maziar z czasem 2:14,24 ponownie wywalczyły srebro – dodaje trener Winiarczyk.

KS Rekin Świebodzice na zawodach w Osiecznicy zdobył w sumie 20 medali (7 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych ). W generalnej klasyfikacji w kategorii 12-latków Julka Chryplewicz zajęła drugie miejsce, w kategorii 13-latków Ola Obajtek i Filip Woliński wywalczyła pierwszą pozycję, a w kategorii 14-15 latków Hania Zawadzka i Miłosz Knihnicki byli drudzy. Trenerzy mogą być bardzo dumni ze swych podopiecznych. Wszystkie Rekinki rewelacyjnie poprawiały czasy ustanawiając swoje nowe życiówki. Forma jaką zaprezentowali pływacy pozwala z wielkim optymizmem patrzeć na ich starty w Mistrzostwach Polski.